Trwa ładowanie...
ycipk-2igi4v

Samolot wypadł z pasa startowego. Zobacz wideo nagrane przez jednego z pasażerów

Samolot linii American Eagle wypadł z pasa startowego na międzynarodowym lotnisku O'Hare w Chicago. Moment, w którym Embraer E-145 zjechał na trawiaste pole sfilmował jeden z pasażerów. W sieci dostępne jest również wideo z akcji ratunkowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Samolot wypadł z pasa startowego na lotnisku w Chicago
Samolot wypadł z pasa startowego na lotnisku w Chicago (Shutterstock.com)
ycipk-2igi4v

Regionalny odrzutowiec linii American Eagle leciał do Chicago z Greensboro w Karolinie Północnej. Po wylądowaniu na lotnisku O'Hare, samolot ześlizgnął się z pasa startowego. Pilot stracił kontrolę nad maszyną, która chwile później zatrzymała się na pobliskim polu trawiastym.

Nagranie jednego z pasażerów opublikowała na swoim Twitterze reporterka ABC111, Andrea Blanford.

ycipk-2igi4v

- Po wylądowaniu samolot ześlizgnął się z pasa startowego z powodu trudnych warunków atmosferycznych i oblodzenia pasa startowego na lotnisku Chicago O’Hare. Nie zgłoszono żadnych obrażeń u osób podróżujących. Wszystkich 38 pasażerów i trzech członków załogi opuściło samolot i zostało bezpiecznie przetransportowanych do terminala - poinformował rzecznik American Airlines.

Czytaj także: Pożar samolotu. Boeing 737-800 zapalił się na lotnisku [WIDEO]

Poniżej możecie zobaczyć nowe wideo z wydarzenia. Widać na nim błyskawiczną reakcję służb lotniska.

ycipk-2igi4v

Amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) poinformowała w specjalnym oświadczeniu, że prawe górne podwozie samolotu zapadło się i pasażerowie opuścili maszynę po nadmuchanej zjeżdżalni ewakuacyjnej. Następnie zostali przetransportowani do terminala podstawionym autobusem.

Mieszkańców Chicago nawiedziła niespodziewana śnieżyca. W poniedziałek 11 listopada na lotniskach O'Hare i Midway odwołano łącznie prawie 600 lotów (do godziny 10:00 rano).

Zobacz także: Samolot spadł do jeziora. Kajakarze ruszyli na ratunek pilotowi [Zobacz wideo]

ycipk-2igi4v

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-2igi4v

ycipk-2igi4v
ycipk-2igi4v