Samolot wypadł z pasa startowego. Zobacz wideo nagrane przez jednego z pasażerów

Samolot wypadł z pasa startowego. Zobacz wideo nagrane przez jednego z pasażerów
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

25.11.2019 10:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samolot linii American Eagle wypadł z pasa startowego na międzynarodowym lotnisku O'Hare w Chicago. Moment, w którym Embraer E-145 zjechał na trawiaste pole sfilmował jeden z pasażerów. W sieci dostępne jest również wideo z akcji ratunkowej.

Regionalny odrzutowiec linii American Eagle leciał do Chicago z Greensboro w Karolinie Północnej. Po wylądowaniu na lotnisku O'Hare, samolot ześlizgnął się z pasa startowego. Pilot stracił kontrolę nad maszyną, która chwile później zatrzymała się na pobliskim polu trawiastym.

Nagranie jednego z pasażerów opublikowała na swoim Twitterze reporterka ABC111, Andrea Blanford.

- Po wylądowaniu samolot ześlizgnął się z pasa startowego z powodu trudnych warunków atmosferycznych i oblodzenia pasa startowego na lotnisku Chicago O’Hare. Nie zgłoszono żadnych obrażeń u osób podróżujących. Wszystkich 38 pasażerów i trzech członków załogi opuściło samolot i zostało bezpiecznie przetransportowanych do terminala - poinformował rzecznik American Airlines.

Poniżej możecie zobaczyć nowe wideo z wydarzenia. Widać na nim błyskawiczną reakcję służb lotniska.

Amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) poinformowała w specjalnym oświadczeniu, że prawe górne podwozie samolotu zapadło się i pasażerowie opuścili maszynę po nadmuchanej zjeżdżalni ewakuacyjnej. Następnie zostali przetransportowani do terminala podstawionym autobusem.

Mieszkańców Chicago nawiedziła niespodziewana śnieżyca. W poniedziałek 11 listopada na lotniskach O'Hare i Midway odwołano łącznie prawie 600 lotów (do godziny 10:00 rano).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)