Samobójstwo na TikToku. Niebezpieczne wideo krąży po serwisie

Samobójstwo na TikToku. Niebezpieczne wideo krąży po serwisie

Samobójstwo na TikToku. Niebezpieczne wideo krąży po serwisie
Źródło zdjęć: © TikTok
Arkadiusz Stando
08.09.2020 10:32

Moderatorzy TikToka walczą z falą udostępnianych przez setki użytkowników nagrań. Filmiki przedstawiają mężczyznę popełniającego samobójstwo z użyciem broni palnej. Z niewiadomych powodów wideo ciągle pojawia się w serwisie.

TikTok ostrzega użytkowników przed makabrycznym nagraniem pojawiającym się w serwisie. Treści tego typu są niezgodne z regulaminem aplikacji, a zespół moderacji stale się ich pozbywa. Pomimo zastosowania algorytmu wykrywającego i flagującego nielegalne treści, nagranie nadal pojawia się w serwisie. 

TikTok informuje, że blokuje każdego użytkownika, który chociażby prześle dalej omawiane wideo. Serwis ostrzega także, aby nie poszukiwać nagrania, ponieważ każde wyświetlenie go powoduje zwiększenie jego popularności. A to może doprowadzić sytuacji, w której wideo zobaczy bardzo młoda osoba, dla której tego typu treści będą szokujące i traumatyczne. 

Samobójstwo na TikToku – trolle nieustannie udostępniają wideo

Jak twierdzą przedstawiciele TikToka, wideo przedstawiające mężczyznę odbierającego sobie życie pochodzi z Facebooka. W ubiegłym tygodniu mieszkaniec Mississippi popełnił samobójstwo transmitując to na żywo w serwisie Marka Zuckerberga. Mężczyzna strzelił do siebie z pistoletu.

Teraz nagranie, a właściwie jego fragment, wykorzystują trolle internetowe. I robią to w iście bezczelny i trudny do wykrycia sposób. Ktoś wyciął sam moment samobójstwa mężczyzny i umieszcza go w potencjalnie niepozornych filmach. Może się wydawać, że oglądamy zwykłego TikToka, a w pewnym momencie zobaczymy scenę samobójstwa. 

Niektórzy użytkownicy TikToka nagrywają filmy ostrzegające innych przed materiałem, pokazując im niegroźny fragment. Jest to zrzut ekranu przedstawiający brodatego mężczyznę siedzącego przy biurku. To zdjęcie widzicie na górze artykułu. Jeśli zobaczycie tego typu materiał w serwisie TikTok, to niewykluczone, że właśnie natknęliście się na ten makabryczny film.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (73)