S3 Graphics: program Corel WinDVD w zestawie z kartą graficzną

S3 Graphics: program Corel WinDVD w zestawie z kartą graficzną

S3 Graphics: program Corel WinDVD w zestawie z kartą graficzną
27.11.2008 12:32, aktualizacja: 27.11.2008 12:49

Na mocy porozumienia zawartego między firmami S3 Graphics i Corel do kart graficznych zbudowanych w oparciu o układy z serii Chrome 400/500 będzie dołączany program Corel WinDVD. Pozwoli on w pełni wykorzystać możliwości tych urządzeń w zakresie odtwarzania materiałów wideo o wysokiej rozdzielczości.

Karty graficzne firmy S3 Graphics wyposażone w układy z serii Chrome 400/500 wykorzystują technologię ChromotionHD 2.0. Zapewnia ona sprzętową obsługę takich standardów kodowania materiałów wideo jak H.264, MPEG-2 i VC-1, co pozwala zmniejszyć zapotrzebowanie na moc obliczeniową procesora. W połączeniu z programem Corel WinDVD technologia ta umożliwi użytkownikom komfortowe oglądanie filmów o wysokiej rozdzielczości, zarejestrowanych między innymi na płytach Blu-ray.

Posunięcie firmy S3 Graphics ucieszy przede wszystkim osoby poszukujące interesujących rozwiązań na potrzeby budowy komputerów typu HTPC ( Home Theater PC ). Warto przypomnieć, iż w ubiegłym tygodniu informowaliśmy o nowej, niskoprofilowej karcie z układem S3 Chrome z serii 500 - http://www.pcworld.pl/news/175448.html, przeznaczonej dla takich odbiorców.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)