Rzeka, która pachnie alkoholem. Okazało się, że nie bez powodu

Rzeka, która pachnie alkoholem. Okazało się, że nie bez powodu

Strumień z alkoholem - zdjęcie ilustracyjne
Strumień z alkoholem - zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © Pixabay
Karolina Modzelewska
19.11.2021 14:11, aktualizacja: 24.02.2022 16:04

Mieszkańcy hawajskiej wyspy Oahu powiadomili miejscowe władze o dziwnym, przypominającym piwo zapachu, który wydobywa się z rzeki. Okazało się, że znajdująca się w niej woda zawiera 1,2 proc. alkoholu.

Jak donosi "The Independent", ze strumienia, który wpada do potoku w Waipio na hawajskiej wyspie Oahu, wydobywał się intensywny, specyficzny zapach. Lokalna ludność opisywała go jako zapach przypominający piwo.

Rzeka z 1,2-proc. zawartością alkoholu

Niezależne laboratorium postanowiło przeprowadzić testy i sprawdzić, co faktycznie znajduje się w wodzie i czy jest to alkohol. Okazało się, że woda zawiera 1,2 proc. alkoholu i około 0,4 proc. cukru, czyli dwa istotne składniki popularnego trunku.

Skąd alkohol w strumieniu? "The Independent" wyjaśnia, że obszar wokół Diamond Head, gdzie znajduje się "alkoholowa" rzeka, jest domem dla wielu firm, które produkują różnego rodzaju trunki. Jedną z nich jest Paradise Beverages, tworząca znane piwa dla marek Kohola Brewery i Aloha Beer Company. Na początku przedsiębiorstwo nie wiedziało, jaka może być przyczyna wycieku alkoholu. Pozwoliło to ustalić dopiero dochodzenie przeprowadzone przez hawajskie departamenty zdrowia i transportu.

Eksperci znaleźli alkohol w zanieczyszczonej wodzie spływającej z rury niedaleko autostrady międzystanowej H2. Właśnie w taki sposób dostawał się on do rzeki, która dziwnie pachniała. Na razie nie wiadomo, czy lokalne władze podejmą działania mające na celu usunięcie zanieczyszczeń. Firma Paradise Beverages nie skomentowała jeszcze doniesień o wycieku.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)