Rzadki minerał przyśpieszy prędkość internetu nawet 1000-krotnie? Interesujące odkrycie

Rzadki minerał przyśpieszy prędkość internetu nawet 1000-krotnie? Interesujące odkrycie

Rzadki minerał przyśpieszy prędkość internetu nawet 1000-krotnie? Interesujące odkrycie
Źródło zdjęć: © wikipedia.org
Arkadiusz Stando
19.12.2017 16:45

Wyobrażasz sobie, że Twój internet będzie działać 1000 razy szybciej? Naukowcy odkryli, co trzeba zrobić, aby to stało się faktem.

Perowskity to nazwa grupy minerałów, która często występuje w badaniach naukowych. Zostały odkryte przez Gustawa Rose w Uralu, na terenie Rosji w 1839 r. Później odnajdywano je jeszcze na terenach dzisiejszego Arkansas, Szwajcarii, Szwecji oraz Niemczech. Mimo tak wczesnego odkrycia, dopiero niedawno poznaliśmy ich ukryte właściwości. W 2009 roku naukowcy dowiedzieli się o ich zdolnościach do absorbowania światła słonecznego i generowania elektryczności. Innymi słowy, perowskity mogą być naturalnym ogniwem.

Według doniesień "Science Trends", naukowcy odkryli nowe zalety tego minerału, do przesyłania danych przez promieniowanie terahercowe. Najbardziej zaskakujące jest to, że skoro jest to minerał, który "pochłania światło", wykorzystuje je zamiast energii elektrycznej, aby przenieść dane. To umożliwia przyśpieszenie przesyłu informacji nawet do 1000 razy, w przypadku obecnej technologii.

Korzystając z lampy halogenowej, zespół naukowców odkrył, że mogą modyfikować przesył fal przechodzących przez perowskit. W ten sposób zakodowali dane w falach i przenieśli je 1000 razy szybciej. Wymaga to jednak lasera wysokoenergetycznego, więc uczynienie tej technologii komercyjną, byłoby po prostu zbyt drogie. Dodatkowym problemem jest niewielka ilość perowskitu. Naukowcy twierdzą jednak, że w ciągu 10 lat może udać się wprowadzić technologię w życie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)