Rząd sfinansuje Amerykanom telewizję

02.01.2008 10:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W USA rozpoczęto dystrybucję finansowanych przez rząd kuponów, uprawniających do nabycia specjalnych konwerterów dla starszych typów odbiorników telewizyjnych. Dzięki nim posiadacze takich telewizorów będą mogli odbierać sygnał cyfrowy.

Od 18 lutego 2009 roku wszyscy amerykańscy nadawcy muszą przełączyć się na technologię cyfrową. Istniało niebezpieczeństwo, że spora część Amerykanów utraci możliwość odbioru programu. Dlatego też postanowiono, że z budżetu państwa zostanie sfinansowana większa część zakupu specjalnych konwerterów. Narodowy Urząd Telekomunikacji i Informacji przyjmuje zgłoszenia, na podstawie których każde gospodarstwo domowe otrzymuje dwa kupony warte po 40 USD każdy. Mogą być one użyte tylko do zakupu konwerterów. Ocenia się, że te będą kosztowały 50-70 dolarów.

Chęć otrzymania kuponów można zgłaszać za pośrednictwem Internetu lub pod specjalnym numerem telefonu, który jest czynny przez 24 godziny na dobę. Kongres zarezerwował w budżecie 1,5 miliarda dolarów, z których zostanie sfinansowanych 33,5 miliona kuponów oraz inne wydatki związane ze zmianą sygnału.

Konwertery potrzebne będą tylko osobom odbierającym sygnał naziemny. Posiadaczy telewizji satelitarnej i kablowej problem nie będzie dotyczył.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)