Rząd przygotował propozycję współpracy z internautami

Rząd przygotował propozycję współpracy z internautami

Rząd przygotował propozycję współpracy z internautami
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
18.02.2010 12:14, aktualizacja: 18.02.2010 12:25

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów przedstawiła w serwisie www.premier.gov.pl koncepcję współpracy z obywatelami w zakresie praw podstawowych w sferze nowych technologii. Przedstawiona propozycja to efekt debaty premiera z internautami, która odbyła się na początku lutego.

Punktem wyjścia jest usunięcie zapisów dotyczących Rejestru Stron i Usług Niedozwolonych oraz innych przepisów, które wprowadzone zostały do ustawy o grach hazardowych oraz niektórych innych ustaw w związku z planowanym utworzeniem Rejestru. Ministerstwo Finansów zaprezentuje po kierownictwie, które odbędzie się 1. lutego br. poprawioną wersję ustawy.

Obraz

Koncepcja zakłada przeprowadzenie konsultacji trwających prac legislacyjnych dotyczących sfery technologii teleinformatycznych, mediów i rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Konsultacje miałyby się odbywać z wykorzystaniem platformy komunikacyjnej on-line. Zasady konsultacji określiłaby "grupa inicjatywna" składająca się z przedstawicieli internautów, przedsiębiorców, ekspertów, organizacji pozarządowych oraz rządu.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)