Rywal iPhone'a spod znaku Samsunga

Rywal iPhone'a spod znaku Samsunga

04.10.2007 10:00, aktual.: 04.10.2007 11:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Południowokoreański koncern wspólnie z firmą Bang & Olufsen zaprezentowały nowy model telefonu komórkowego, pozycjonowanego jako konkurenta iPhone'a. Urządzenie nosi nazwę Serenata, wyposażone jest w 4 GB pamięci, może służyć jako telefon komórkowy i przenośny odtwarzacz muzyczny.

Serenata to nowocześniejsza wersja muzycznego telefonu o nazwie Serene, wprowadzonego przez obie spółki 2 lata temu. Nie przypomina telefonu komórkowego - górny panel urządzenia został zdominowany przez pokrętło nawigacyjne. Poniżej, tam gdzie w standardowych komórkach znaleźć można klawiaturę, umieszczono 2,26-calowy dotykowy wyświetlacz LCD. Kółko nawigacyjne obsługuje podstawowe funkcje urządzenia, takie jak poruszanie się po menu i liście odtwarzania, wybieranie numerów, pisanie wiadomości tekstowych. Dotykowy wyświetlacz pełni funkcję pomocniczą.

Specjalny przycisk przełącza urządzenie z trybu muzycznego w "telefoniczny" i odwrotnie, a wyświetlacz zmienia kolor podświetlenia, co ma ułatwić użytkownikowi identyfikację aktywnego trybu. Serenata posiada wbudowany głośnik i system podbicia tonów niskich. Z wykorzystaniem głośnika może odtwarzać muzykę przez 5 godzin, a z użyciem słuchawek - przez 13 godzin.

Urządzenie wyposażono w 4 GB pamięci ( podczas gdy iPhone posiada jej dwukrotnie więcej; 4-gigabajtowe modele, jak pamiętamy, zarzucono ). Przedstawiciele Samsunga przekonują jednak, iż biblioteka muzyczna złożona z 1000 plików ( a tyle ma się w pamięci Serenaty zmieścić ), w zupełności wystarczy większości użytkowników.

Telefon obsługuje sieci GSM 900,1800 i 1900 MHz, usługi HSDPA w sieciach 3G. Lista kontaktów może pomieścić do 1000 pozycji, użytkownik ma też do dyspozycji kalendarz. Urządzenie trafi do sprzedaży w Europie pod koniec października, jednakże jego cena nie została jeszcze ujawniona.

Więcej informacji - http://www.serenatamobile.com

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)