Rynek Androida z największym wzrostem od dwóch lat. Apple traci

Rynek Androida z największym wzrostem od dwóch lat. Apple traci

Rynek Androida z największym wzrostem od dwóch lat. Apple traci
Źródło zdjęć: © LAI Ryanne / CC
13.05.2016 12:01, aktualizacja: 13.05.2016 16:48

Według analityków z Kantar Worldpanel, w I kwartale tego roku Android odnotował największy wzrost w Europie od 2 lat.

Według analityków z _ Kantar Worldpanel _, w I kwartale tego roku Android odnotował największy wzrost w Europie od dwóch lat.

Na pięciu największych europejskich rynkach (Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Włochy i Hiszpania - tzw. EU5) na koniec I kwartału tego roku Android miał 75,6 proc. udziałów, a więc o 7,1 p.p. więcej niż przed rokiem. W USA udział Androida zwiększył się natomiast o 7,3 p.p. do 65,5 proc.

Po wielkim _ boomie _na produkty Apple'a, które przez długi czas nie były dostępne w Chinach oficjalnymi ścieżkami, również i w tym kraju zaczął ponownie rozrastać się Android. Jego udział w ciągu roku zwiększył się z 71 do ponad 77 proc..

Na _ panoszeniu się _ Androida traci przede wszystkim Apple, któremu podbierani są klienci segmentu premium. Na pięciu największych europejskich rynkach jego udział skurczył się w samym I kwartale z 20,2 proc. do 18,9 proc. A 3,3 proc. nowych użytkowników Androida to osoby, które porzuciły iPhone'y. iOS wyprzedza Androida wyłącznie w Japonii.

Udział Apple'a w rynku chińskim jest większy niż w przypadku rynków europejskich i na koniec I kwartału wynosił on 21,1 proc. Apple specjalnych powodów do radości jednak nie ma - przed rokiem odsetek ten wynosił w Chinach 26,1 proc.

Sprzedaż telefonów z systemami Microsoftu (EU5. spadła w ciągu roku o 5 p.p. do zaledwie 4,9 proc. udziału w rynku. 6,6 proc. nowych użytkowników Androida przewędrowało właśnie spod skrzydeł Microsoftu. W przypadku iOS-u osoby migrujące z mobilnego Windowsa stanowiły 2,6 proc. nowych użytkowników jabłkowego systemu.

słk

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)