Trwa ładowanie...
dy1fudy

Ryanair zmniejsza liczbę lotów o 20 procent. Zniknie ponad 30 połączeń z Polski

Ryanair poinformował, że we wrześniu i październiku zmniejszy liczbę lotów o 20 procent. Decyzja przewoźnika podyktowana jest m.in. osłabieniem liczby rezerwacji. Spadek zainteresowania lotami może być spowodowany obawami przed drugą falą koronawirusa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ryanair tnie liczbę lotów. Zmiany dotyczą również Polski
Ryanair tnie liczbę lotów. Zmiany dotyczą również Polski
dy1fudy

Linie lotnicze Ryanair postanowiły ograniczyć liczbę lotów we wrześniu i październiku. Zmniejszenie przepustowości o 20 procent wynika z powracających w wielu krajach obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Na decyzję przewoźnika wpłynął również spadek zainteresowania rezerwacjami.

- Wprowadzane w ciągu ostatnich dwóch tygodni przez wiele krajów Unii Europejskiej ograniczenia dotyczące podróży miały negatywny wpływ na przyszłe rezerwacje. Dotyczy to zwłaszcza podróży służbowych we wrześniu i październiku. Rozsądne jest więc zmniejszenie częstotliwości lotów tak, aby dostosować nasze możliwości do popytu w ciągu najbliższych dwóch miesięcy - czytamy w komunikacie irlandzkiego przewoźnika.

Linie lotnicze zaznaczyły, że chodzi przede wszystkim o ograniczenie liczby lotów, a nie ich kasowanie. Redukcja rejsów dotyczy głównie Francji, Szwecji i Hiszpanii. Przypomnijmy, że Wielka Brytania ponownie wprowadziła 14-dniową kwarantannę dla podróżujących przybywających z tych krajów.

dy1fudy

Koronawirus. Ekspertka: o zagrożeniu wiedzieliśmy od lat, ale i tak się nie przygotowaliśmy

Ryanair zmniejsza ilość lotów z Polski

Zmiany dotyczą również Polski. Z siatki połączeń z rodzimych lotnisk zniknie w sumie ponad 30 lotów. Pasażerowie przez najbliższy czas nie polecą z Modlina do Sztokholmu-Skavsta. Zmniejszona zostanie również liczba połączeń do Rzymu, Barcelony, Sewilli, Walencji oraz Shannon.

dy1fudy

Ograniczona zostanie także liczba połączeń na linii Rzeszów-Dublin oraz Pyrzowice-Dublin. Anulowane zostały także loty z Gdańska do Pizy, a rejsy do irlandzkiego Cork odbywać się będą raz w tygodniu. Z Poznania i Wrocławia nie polecimy do Barcelony. Duża redukcja liczby lotów czeka również Kraków. Zmiany dotyczącą m.in. rejsów z i do Madrytu, Walencji, Lizbony, Rzymu i Dublina.

Irlandzki przewoźnik zapewnił, że poszkodowani pasażerowie zostaną poinformowani o dostępnych opcjach. Zgodnie z przepisami UE, mogą oni przenosić loty, ubiegać się o zwrot gotówki lub otrzymać vouchery.

dy1fudy

Podziel się opinią

Share
dy1fudy
dy1fudy
Więcej tematów