Rutger Hauer nie żyje. Gwiazdę Łowcy Androidów żegnają największe sławy kina

Rutger Hauer nie żyje. Gwiazdę Łowcy Androidów żegnają największe sławy kina

Rutger Hauer nie żyje. Gwiazdę Łowcy Androidów żegnają największe sławy kina
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
25.07.2019 11:35

Holenderski aktor Rutger Hauer, gwiazda filmu "Łowcy Androidów" zmarł 19 lipca w wieku 75 lat. Wczoraj odbyły się uroczystości pogrzebowe. Hołd złożyły mu gwiazdy światowego kina.

Rutger Hauer zmarł po ciężkiej chorobie w wieku 75 lat. Sławę przyniosła mu rola przywódcy replikantów w "Łowcy androidów" Ridleya Scotta, a jego improwizowane monolog zapisał się w historii kina. Nie dziwi więc, że gwiazdy światowego kina żegnają aktora.

Rutger Hauer - gwiazdy żegnają aktora

Reżyser Guillermo del Toro nazwał go "intensywnym, głębokim, prawdziwym i magnetycznym" czytamy na jego Twitterze.

Gene Simmons pracował z aktorem przy filmie "Poszukiwany żywy lub martwy". Wspomina Rutgera Hauera, jako przyjaciela, dżentelmena i życzliwego człowieka pełnego współczucia.

Swój żal z powodu śmierci aktora wyrazili także Billy Dee Williams, reżyser Robert Rodriguez czy Bryan Adams. Każdy z nich wspomina, że praca Rutgerem Hauerem była jednym z najlepszych doświadczeń w ich karierze.

Kondolencje poprzez media społecznościowe złożyli także Sharon Stone i Vincent D'Onofrio. I również oni wspominają aktora jako wspaniałego mężczyznę i dobrego przyjaciela.

Rutger Hauer wystąpił także w grach

Chociaż Rutger Hauer jest znany przede wszystkim ze swoich zasług dla kina, w tym rolach w "Łowcy Androidów", "Ślepej Furii", "Autostopowiczu" czy "Samsonie", to warto wiedzieć, że możemy go zobaczyć i usłyszeć także w grach.

Obraz
© Materiały prasowe

W zeszłym roku zastąpił Leonarda Nimoya w roli Xehanorta w "Kingdom Hearts III", zaś w 2017 roku użyczył głosu głównemu bohaterowi w polskiej grze-horrorze - "Observer", która spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem wśró graczy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)