Ruszyła rejestracja na dyktando przez GG

Ruszyła rejestracja na dyktando przez GG
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

10.10.2012 12:46

W niedzielę 21 października o godz. 11.00 rozpocznie się tradycyjne ogólnopolskie dyktando w Katowicach. Z tym samym tekstem i w tym samym czasie będzie można zmierzyć się we własnym domu. Wystarczy internet i komunikator GG.

Dzięki nowoczesnym technologiom popularne ogólnopolskie dyktando może w tym roku napisać każdy. Wielu osobom przypomną się uczniowskie lata i dyktanda pisane w szkolnej ławce na kartce papieru. Treść tekstu przygotowana przez najlepszych polskich językoznawców pozostaje jak zawsze w ścisłej tajemnicy do ostatniej chwili.

Aby zarejestrować się jako uczestnik dyktanda internetowego wystarczy wysłać za pośrednictwem komunikatora GG wiadomość na numer GG:3. o krótkiej treści: DYKTANDO.

Na zwycięzcę dyktanda przez GG czeka główna nagroda –. tablet iPad.

Dyktando katowickie po raz pierwszy zorganizowane zostało 2. lata temu, a jego pomysłodawczynią była śp. Senator RP Krystyna Bochenek. Podczas kilkunastu edycji Dyktanda swoich sił próbowało wielu aktorów, piosenkarzy i artystów, ludzi polityki i kultury.

Oprócz znajomości zasad ortografii i interpunkcji, uczestnicy wersji internetowej dyktanda będą musieli wykazać się umiejętnością sprawnego pisania na klawiaturze. Udział w językowej rywalizacji może wziąć każdy, kto posiada numer GG, dostęp do internetu i najnowszą wersję komunikatora GG.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)