Ruszył serwis Belysio

Ruszył serwis Belysio

Ruszył serwis Belysio
06.08.2008 17:39, aktualizacja: 07.08.2008 08:46

Ruszył, choć na razie jeszcze w wersji beta, nowy serwis społecznościowy na telefony komórkowe Belysio.com,

Ruszył, choć na razie jeszcze w wersji beta, nowy serwis społecznościowy na telefony komórkowe Belysio.com

Jedną głównych funkcjonalności jest Belysio, jest możliwość lokalizowania znajomych na mapie miasta i powiadamiania kiedy są w pobliżu, tak aby umożliwić z nimi spotkanie. Serwis łączy ze sobą wszystkie kontakty z książki adresowej telefonu komórkowego oraz komunikatorów internetowych, dając możliwość wysyłania wiadomości na wszystkie możliwe sposoby. Oprócz tego, jak w każdym portalu społecznościowym można dodawać zdjęcia do swojego profilu, tworzyć listy kontaktów i grupy zainteresowań.

Po krótkiej rejestracji i podaniu numeru telefonu oraz adresu email wysyłane są wiadomości w celu zweryfikowania tych danych. Trzeba pobrać także specjalną aplikację w javie, która umożliwi dostęp do konta w serwisie. Obsługiwanych jest większość telefonów Sony Ericssona, Nokii (na platformie series40 oraz series60) oraz nowe modele Samsunga i Motoroli, ale na liście są tez modele LG, Siemensa oraz Sagema. Nie ma natomiast urządzeń z systemem Windows Mobile.

Spółka Belysio pozyskała pieniądze na rozwój od funduszu z wrocławskiej grupy inwestycyjnej MCI Management. MCI objął w spółce ponad 24% pakiet udziałów. Docelowo udział funduszu ma wzrosnąć do 40%, a wartość jego inwestycji w Belysio sięgnąć ma 10 mln zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)