Ruszają randki Facebooka. Oto wszystko, co już wiemy

Ruszają randki Facebooka. Oto wszystko, co już wiemy
Źródło zdjęć: © facebook
Arkadiusz Stando

20.09.2018 13:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy to koniec popularnego Tindera? Polityka Facebooka już skutecznie uśmierciła inną aplikację - Snapchat. Randki FB ruszyły już w pierwszych rejonach świata.

Rusza nowa usługa Facebooka. Randki ruszyły pełną parą w całej Kolumbii, jako test przed światową premierą. Już pierwsze wrażenia użytkowników kierują się ku jednemu - to zupełnie inny rodzaj usługi, niż Tinder.

Facebook zapowiedział wprowadzenie "datingu" już w maju tego roku, podczas konferencji F8. Ekipa Zuckerberga pracuje powoli i starannie nad dopracowaniem swojej usługi tak, aby stała się murowanym hitem. Szczególnie, że randki Facebooka będą elementem portalu, a nie oddzielną aplikacją. Z tego względu usługa wymaga przejścia odpowiednich testów użytkowania, w celu rozwiązania ewentualnych problemów.

Kolumbia została wybrana jako pierwsze państwo z Facebook Dating ze względu na wysokie wymieszanie obszarów wielkomiejskich z wiejskimi. Tak przynajmniej informuje product manager Facebooka, Nathan Sharp.

Na pierwszy rzut oka randki Facebooka nie różnią się niczym, od typowej aplikacji randkowej. Duże zdjęcia, wymienione imiona, wiek, lokalizacja i... wspólni znajomi na Facebooku. Wchodząc w profil użytkownika, możemy zobaczyć więcej zdjęć i odpowiedzi na typowo standardowe pytania typu "jak wygląda twój idealny dzień?". To nic nowego.

Obraz
© facebook

Ale jest coś, w czym Facebook Dating może wyróżniać się od innych. Przede wszystkim nie posiada głównej funkcji Tindera - "przesuwania". Zamiast tego, Facebook podsyła nam sugerowane osoby, które mogą nam się spodobać. Aby "dać lajka" musimy wejść w profil osoby i tam oddać decyzję, których dziennie do dyspozycji mamy 100. I w przeciwieństwie do Tindera, w każdej chwili możemy sprawdzić, kto wyraził nami zainteresowanie.

Dating Facebooka pozwala wyszukiwać osoby należące do tych samych grup co my, lubiących podobne strony czy na podstawie wydarzeń, w których uczestniczymy.

Komunikacja trochę różni się, niż w przypadku typowych aplikacji randkowych. Facebook wymaga odpowiedzi na jedno z pytań danej osoby, zanim pozwoli nam się z nią skontaktować. Wiadomości na Facebook Dating nie będą wysyłane przez Messengera i różnią się funkcjonalnościami od komunikatora. Można wysyłać jedynie treść i emotikony. Nie ma zdjęć, linków czy innych multimediów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)