Rusza sprzedaż modelu Nokia N900

Rusza sprzedaż modelu Nokia N900

13.11.2009 11:09, aktual.: 13.11.2009 11:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Nokia rozpoczęła dostawy najnowszego komputera mobilnego - modelu N900 - wykorzystującego oprogramowanie open source Maemo 5. W Polsce Nokia planuje rozpoczęcie sprzedaży 23 listopada 2009. N900 będzie kosztował w 2499 PLN. W pierwszych dwóch tygodniach sprzedaży produkt będzie dostępny wyłącznie w sklepie online www.nokia.pl/sklep oraz w salonach firmowych Nokia.

Nokia N900. od czasu publicznej prezentacji w sierpniu br., wzbudziła szerokie zainteresowanie, które przełożyło się na przedpremierowe zamówienia” — powiedział Piotr Bubak, dyrektor marketingu Nokia Poland. „Szczególnie ekscytujące jest oprogramowanie Maemo, wzorowane na systemach komputerów stacjonarnych, udostępniające pełną funkcjonalność przeglądania Internetu, którą nie może się pochwalić żadne inne urządzenie mobilne. Naszym zdaniem Nokia N900 będzie bardzo atrakcyjną propozycją dla miłośników najbardziej zaawansowanych technologii”.

Obraz
© (fot. Nokia)

Sercem komputera mobilnego Nokia N90. jest wydajny procesor ARM Cortex-A8, a łączna pamięć urządzenia do obsługi aplikacji to 1 GB. Użytkownicy mogą przeglądać strony internetowe tak jak na tradycyjnym komputerze, a na pulpicie może być otwartych nawet kilkadziesiąt okien jednocześnie. Panoramiczne pulpity w urządzeniu Nokia N900 można dostosowywać do własnych potrzeb przy wykorzystaniu widżetów, kontaktów i skrótów. Zdjęcia i nagrania wideo zrobione aparatem 5 Mpx z obiektywem Carl Zeiss automatycznie zawierają informacje o miejscu ich wykonania, a w celu jeszcze łatwiejszego ich wyszukiwania użytkownicy mogą dodawać własne znaczniki z opisami. SMS-y i wiadomości są porządkowane podobnie jak czat, a ponadto można wygodnie przełączać wiele okien rozmów. Wbudowana pamięć o pojemności 32 GB pomieści do 7000 piosenek lub 40 godzin wideo o jakości DVD, a przy użyciu zewnętrznej karty microSD można ją rozszerzyć do 48 GB.

Nokia intensywnie współpracuje ze społecznością programistów open source, co zaowocowało w ostatnim czasie znaczącymi innowacjami w oprogramowaniu Maemo. Dzięki temu, za pośrednictwem sklepu Ovi Store i Maemo Select, będzie dostępnych dla użytkowników Nokia N90. wiele gier, aplikacji użytkowych, panoramicznych tapet i dodatków do udostępniania zdjęć oraz przesyłania wiadomości. W październiku firma Nokia ogłosiła udostępnienie oficjalnego portu Qt w systemie Maemo 5. Pozwoli to przygotowywać oprogramowanie do urządzenia Nokia N900 oraz łatwo przystosowywać aplikacje do wszystkich platform obsługiwanych przez Qt, w tym do nowego wydania Maemo 6 oraz systemu Symbian.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (95)