Rusza pierwszy darmowy kanał telewizyjny w Polsce

Rusza pierwszy darmowy kanał telewizyjny w Polsce

Rusza pierwszy darmowy kanał telewizyjny w Polsce
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
14.03.2014 09:53, aktualizacja: 09.09.2015 15:33

W sobotę 15 marca o godz. 6 rano rusza nowy filmowy kanał naziemnej
telewizji cyfrowej - Stopklatka.tv. Uruchamia go Kino Polska TV, Agora i spółka Stopklatka - podała Rzeczpospolita. Będzie to pierwszy w Polsce darmowy kanał filmowy.

*W sobotę 15 marca o godz. 6 rano rusza nowy filmowy kanał naziemnej telewizji cyfrowej - Stopklatka.tv. Uruchamia go Kino Polska TV, Agora i spółka Stopklatka - podała Rzeczpospolita. Będzie to pierwszy w Polsce darmowy kanał filmowy. Jakie programy oferuje program można się przekonać korzystając z tv.wp.pl *

Stacja będzie nadawała w ramach jednego z pakietów (tzw. pierwszego multipleksu) naziemnej telewizji cyfrowej MUX-1 ma obejmuje swoim zasięgiem 9. proc. ludności naszego kraju. Ma być także dostępna dla 5 mln klientów platform satelitarnych oraz 2,5 mln klientów kablówek w tym UPC, Inea, Multimedia Polska, Toya, Netia (Vectra będzie miała ten kanał w ofercie później, w kwietniu), a także dostępna będzie w ofercie nc+ i Cyfrowego Polsatu.

Nowy kanał telewizyjny będzie nadawany przez 2. godziny na dobę, a każdego dnia będzie emitowane inne pasmo tematyczne. 40 proc. filmów będą stanowiły produkcje polskie, 20 proc. materiałów tygodniowo - powtórki. Rocznie do oferty programowej trafiać ma 400-500 nowych filmów, zarówno kina hollywódzkiego, europejskiego, jak i kina współczesnego. Co ciekawe, stacja planuje pozyskiwanie polskich produkcji filmowych, tuż po tym, jak wyjdą one z kin. Za dobór treści prezentowanych w stacji będą odpowiadać takie osoby jak Agnieszka Holland, Juliusz Machulski i Andrzej Wajda. Stopklatka.tv nie ucieka też przed nowościami. W planach jest uruchomienie transmisji telewizji hybrydowej HbbTV (także w HD), która znacząco poszerza ilość dostępnych treści i podnosi atrakcyjność oferty.

PAP/WP.PL

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (164)