Rusza pierwsza edycja Hall of Games we wrocławskiej Hali Stulecia!

Rusza pierwsza edycja Hall of Games we wrocławskiej Hali Stulecia!

Rusza pierwsza edycja Hall of Games we wrocławskiej Hali Stulecia!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
14.11.2014 08:37

Hall of Games to pierwsza edycja nowego formatu na rynku eventów gamingowych. Impreza przeznaczona jest dla wszystkich fanów gier wideo, gier planszowych, cosplayu i e-sportu. To nie tylko doskonałe miejsce dla graczy i widzów rozgrywek i turniejów, ale również wartościowe wydarzenie dla adeptów sztuki tworzenia gier oraz osób zainteresowanych wpływem tej gałęzi rozrywki na rozwój ludzkiego mózgu. Impreza odbywa się w Hali Stulecia, czyli jednym z najlepiej przystosowanych do takich imprez obiektów w kraju.

Do największych atrakcji HoG niewątpliwie należą przedpremierowe pokazy gier oraz możliwość ich przetestowania. Wrocławskie studio Techland przygotowało niepowtarzalną na skalę światową możliwość zagrania w mroczną grę fanatasy –. Hellraid. Wcześniej w ten tytuł grali tylko jego twórcy i przedstawiciele prasy. To właśnie na wrocławskich targach deweloper postanowił po raz pierwszy w historii udostępnić demo gry wszystkim odwiedzającym, którzy ukończyli 18 lat. Na stoisku Techlandu znajdą się również stanowiska do gry Dying Light, której światowa premiera planowana jest już w styczniu przyszłego roku. Jest to największy i najambitniejszy dotąd projekt tego studia, cieszący się ogromną popularnością na całym świecie.

Obraz
© (fot. Techland)

Mówiąc o grach wideo nie można nie wspomnieć o dużych turniejach e-sportowych z pokaźną pulą nagród od sponsorów. Rozgrywki będą prezentowane na trzech niezależnych scenach, w tym również na scenie głównej. Śmietanka graczy w Starcraft 2, Dota 2 i League of Legends będzie walczyła o zwycięstwo w asyście znanych polskich komentatorów e-sportowych. Więcej o turniejach: http://gaming-grounds.pl/hall-of-games/#turnieje

Obraz
© (fot. Techland)

Dla wszystkich osób pragnących poznać świat produkcji i wydawania gier od kuchni przygotowano interesujący cykl wykładów o gamedevie. W trakcie paneli dyskusyjnych będzie można zasięgnąć opinii znanych specjalistów z branży, m.in. Macieja Miąsika, Michała Oracza, Marka Ziemaka, Artura Falkowskiego czy Macieja Zasady, a także wysłuchać co ma do powiedzenia na temat pracy redakcyjnej w prasie branżowej Michał Mielcarek. Dla osób poszukających wiedzy praktycznej zostaną zorganizowane warsztaty poświęcone różnym aspektom przemysłu gamingowego, m.in. dotyczyć będą percepcji w budowaniu środowiska w grach wideo, concept artu, level artu, level designu i procesu produkcji w fazie koncepcyjnej. Warsztaty prowadzone będą przez takich praktyków jak Konrad Czernik, Magdalena Kojder, Julita Arendt, Piotr Pawlaczyk czy Andrzej Koloska, ale także Aleksandra Tora, czyli Shapii –. utytułowana polska cosplayerka, która poprowadzi warsztaty poświęcone tworzeniu cosplayowych kostiumów.

Ważną informacją dla osób zainteresowanych pracą w branży będą stoiska rekrutacyjne firmy Techland, Nokia i Luxoft przez wszystkie 3 dni trwania targów.

Scenę główną w Hali Stulecia opanują prezentacje gier i sprzętu, w tym premierowy pokaz gry o Wrocławiu zrealizowanej przez zwycięzców konkursu na grę promującą Wrocław jako Europejską Stolicę Kultury 2016. konkurs Cosplay, w którym udział weźmie aż 60. cosplayerów, liczne konkursy z nagrodami dla publiczności i spotkania z Youtuberami (IsAmU oraz Blowek), a także panel dyskusyjny z Hubertem "Gordonem" Blejch, który niedawno pobił rekord Guinnessa w ciągłym graniu w grę komputerową (ponad 136 godzin). Hubert przygotowywał się do tego wydarzenia zarówno fizycznie jak i psychicznie od lipca, 2014 roku. O tym doświadczeniu, jego przygotowaniach do tego wyczynu i motywacji, dlaczego w ogóle podjął się takiego wyzwania już w sobotę opowie zgromadzonej na Hall of Games publiczności.

Strefa gier bez prądu to doskonała okazja do zapoznania się z fascynującym światem gier planszowych. Dla starszych przygotowano szeroki wybór gier strategicznych i ekonomicznych . Dla osób pragnących zmierzyć się z zarządzaniem firmą czeka Prêt-à-porter oraz Factory Manager. Z kolei dla początkujących graczy i rodzin mamy Carcassonne, Wsiąść do Pociągu czy Talisman: Magia i Miecz. Najmłodsi będą zachwyceni możliwością zabawy wraz z Pędzącymi Żółwiami, czy grą W ogrodzie, w którą mogą bawić się nawet 3-letnie brzdące.

Obraz
© (fot. CDP.PL)

Właśnie na Hall of Games swoją premierę będzie miała gra Monopoly: Gdańsk - lokalne wydanie jednej z najpopularniejszych gier planszowych na świecie. Wyłącznym dystrybutorem gry jest CDP.pl. W Monopoly: Gdańsk będzie można nabywać charakterystyczne nieruchomości w tym mieście. Wszystko to w oryginalnym wydaniu na licencji firmy Hasbro. Gra będzie miała oficjalną premierę już dzisiaj, a Hala Stulecia będzie jednym z pierwszych miejsc w Polsce, w których grę będzie można zobaczyć na żywo i w nią zagrać.

Oprócz imponującego przeglądu gier planszowych, w tym nowości z tegorocznego Spiel w Essen, Hall of Games razem z klubem „Twierdza Wrocław” zaprezentuje liczne atrakcje związane z grami RPG. Gracze będą mogli spróbować swoich sił zarówno w mniej znanych systemach takich jak np. Malifaux, jak i w bardzo popularnym na całym świecie Warhammerze. Wszyscy zwiedzający posiądą umiejętność grania i malowania figurek, zostanie także zorganizowany mini turniej dla początkujących graczy. Więcej o strefie planszowej: http://hallofgames.pl/strefa-planszowa/

Organizatorzy zadbali również o zaspokojenie potrzeb publiczności zainteresowanej aspektami psychologicznymi w grach. Tego typu tematyka będzie poruszana w trakcie dzisiejszej konferencji naukowej. IBE przedstawi wyniki badania panelowego nad wpływem gier na życie dzieci w wieku szkolnym, widzowie będą mogli m.in. poznać rolę gier planszowych w rozwoju funkcji poznawczych mózgu oraz zdolności społecznych, a także to w jaki sposób niezależne gry wideo uczą graczy empatii i tolerancji na tematy tzw. trudne (na przykładzie wybranych gier). Wstęp na konferencję jest bezpłatny za okazaniem legitymacji studenckiej.

Sponsorami wydarzenia są firmy NEONET i NOKIA.

Kiedy i gdzie?

Impreza odbędzie się w dniach 14–16.11.201. w Hali Stulecia we Wrocławiu, przy ul. Wystawowej 1. Każdego dnia wszystkie atrakcje rozpoczynają się o godzinie 10:00 i trwają przez cały dzień.

Sprzedaż biletów w dniach wydarzenia (kasy przy wejściach na teren Targów)
• bilet jednorazowy normalny 15 zł/os.
• bilet ulgowy jednorazowy 10 zł/os.
• bilet rodzinny jednorazowy 12 zł/os (min. 3 osoby w tym jedno dziecko)
•. bilet szkolny jednorazowy 8 zł/os

Więcej informacji na stronie http://hallofgames.pl oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/hallofgamesPL

Zapoznaj się z dokładnym harmonogramem wydarzeń podczas Hall Of Games we Wrocławiu:

Harmonogram turniejów dostępny jest TUTAJ. Harmonogram gier planszowych sprawdzisz pod TYM LINKIEM.

O tym, co będzie się działo na scenie oraz jakie odbędą się konferencje i warsztaty dowiesz się TUTAJ.

Zapraszamy na Hall of Games!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)