Rusza chrześcijańska sieć komórkowa

Rusza chrześcijańska sieć komórkowa
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

04.07.2008 10:13, aktual.: 04.07.2008 10:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

We wrześniu zostanie uruchomiona pierwsza w
Polsce chrześcijańska sieć telefonii komórkowej -

We wrześniu zostanie uruchomiona pierwsza w Polsce chrześcijańska sieć telefonii komórkowej - poinformował w czwartek dziennikarzy dyrektor Radia Warszawa i szef projektu kościelnego operatora komórkowego ks. Maciej Chibowski.

Wyjaśnił, że projekt jest przygotowywany we współpracy z operatorem wirtualnym MNI Mobile. Pracuje nad nim od ponad roku zespół warszawskich duchownych, powołany przez Radę Episkopatu Polski ds. Środków Społecznego Przekazu pod przewodnictwem abp. Sławoja Leszka Gódzia.

Inicjatywie tej nie patronuje Konferencja Episkopatu Polski - zaznaczył uczestniczący w konferencji rzecznik Episkopatu ks. Józef Kloch. KEP - mówił - _ "nie ma żadnego udziału w tym przedsięwzięciu, jeśli chodzi o finanse i nie ma żadnych zysków" _.

Dał do zrozumienia, że chrześcijańska sieć telefonii komórkowej, to inicjatywa Rady Episkopatu ds. Środków Społecznego Przekazu.

Według ks. Chibowskiego, projekt wpisuje się w głoszoną przez Jana Pawła II konieczność "Nowej Ewangelizacji przez media". Podkreślił, że jeżeli dzisiaj bardzo popularnym środkiem komunikacji społecznej, dynamicznie rozwijającym się jest telefonia komórkowa, to _ "nie może być tak, że Kościół tej rzeczywistości nie podejmie" _.

Zdaniem ks. Chibowskiego przygotowywana obecnie sieć telefonii komórkowej może stać się naturalnym _ "integratorem mediów katolickich, umożliwiając dostęp do katolickich dzienników, agencji informacyjnych, stacji radiowych i telewizyjnych w całym chrześcijańskim świecie" _.

Dodał, że oferta tej specjalnej sieci komórkowej adresowana jest przede wszystkim do struktur kościelnych, wspólnot i stowarzyszeń skupionych wokół Kościoła katolickiego oraz do wszystkich chrześcijan i osób zainteresowanych możliwością stałego, nieograniczonego czasem i przestrzenią dostępu do treści, których fundamentem są wartości chrześcijańskie.

Ks. Chibowski poinformował, że nowy operator sieci będzie tzw. operatorem wirtualnym, czyli nieposiadającym własnej infrastruktury telekomunikacyjnej. Sieć będzie działać tylko na kartach prepaidowych przy wykorzystaniu infrastruktury sieci Orange. Doładować konto będzie można przez bankomat lub telefon stacjonarny (kwota doładowania zostanie doliczona do rachunku).

Dodał, że użytkownicy chrześcijańskiej sieci telefonii komórkowej będą dostawać sms-y zawierające m.in.: Słowo Boże na każdy dzień, księgę imion świętych patronów, cytaty z Pisma Świętego, modlitwę brewiarzową dla kapłanów, a także dla zakonów i ludzi świeckich, programy radiostacji i telewizji katolickich.

Jak poinformował wiceprezes MNI Mobile Leszek Kułak, szacowana liczba potencjalnych użytkowników kościelnej telefonii komórkowej to około dwa miliony osób. Organizatorzy nowej sieci liczą na ok. 100 tys. abonamentów w ciągu roku. (PAP)

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)