Rozsyłał nielegalnie sygnał płatnych telewizji

Rozsyłał nielegalnie sygnał płatnych telewizji
Źródło zdjęć: © SXC.hu

09.07.2012 11:30, aktual.: 09.07.2012 12:00

Policja zatrzymała 52-letniego mieszkańca Janowa Lubelskiego, który przez
internet nielegalnie rozsyłał sygnały do odbioru płatnych kanałów telewizji cyfrowych i pobierał za
to opłaty. Za przestępstwo tzw. sharingu mężczyźnie grozi kara do 3 lat więzienia.

Według wstępnych ustaleń 52-latek prowadził tę nielegalną działalność od około trzech lat. - _ Każdego miesiąca z jego usług mogło korzystać nawet 200 osób z całego kraju. Obecnie trwa szczegółowe ustalanie ilości odbiorców, potem będzie możliwe wyliczenie strat, jakie poniosły poszczególne platformy telewizyjne _ - poinformowała w sobotę Anna Smarzak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

52-latek jest podejrzany o przestępstwo tzw. sharingu (ang. dzielenie), wykorzystującego technologię zdalnego udostępniania karty abonenckiej płatnej platformy cyfrowej poprzez internet innym osobom. - _ Płacąc kilkakrotnie niższą cenę w porównaniu do abonamentów telewizyjnych, klienci 52-latka otrzymywali swój login i hasło, by mieć dostęp do jego serwera, skąd uzyskiwali sygnał telewizyjny nie będąc abonentami płatnych platform telewizyjnych _- powiedziała Smarzak.

W domu 52-latka policjanci znaleźli dwa komputery z dyskami twardymi, dwa przenośne komputery typu laptop, dwa dekodery TV, pięć kart abonenckich do płatnych platform telewizyjnych, dysk twardy serwera służącego do nielegalnego przydzielania sygnału, zapiski z loginami biorców i potwierdzeniami wpłat, a także wiele nośników danych w postaci płyt CD i DVD.

Zatrzymany mężczyzna przyznał się do winy. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli jego mienie o łącznej wartości ponad 1. tys. zł.

Policja określa sprawę jako rozwojową. - _ Odpowiedzialności karnej nie unikną też osoby, które korzystały z tego nielegalnego procederu _ - zaznaczyła Smarzak.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)