Rozczarowująca sprzedaż LG G5

Rozczarowująca sprzedaż LG G5

Rozczarowująca sprzedaż LG G5
Źródło zdjęć: © LG
06.07.2016 10:38

Znajdujący się na rynku od kwietnia tego roku LG G5 nie spełnia pokładanych w nim oczekiwań. Sprzedaż smartfonu idzie gorzej niż zakładano.

Znajdujący się na rynku od kwietnia tego roku LG G5 nie spełnia pokładanych w nim oczekiwań. Sprzedaż smartfonu idzie gorzej niż zakładano.

Jak informuje _ The Korea Times _, szacunkowa sprzedaż LG G5 w II kwartale 2016 roku, to 2,2 mln urządzeń. LG zakładało sprzedaż na poziomie 3 mln egzemplarzy.

Na początku lipca w LG miały miejsce spore roszady na kierowniczych stanowiskach działu mobilnego z nadzieją, że w dalszej części 2016 roku uda się poprawić wyniki sprzedaży.

W aluminiowej obudowie G5 umieszczono dwa tylne aparaty, wyświetlacz Always-On, wymienialną baterię i szufladkę na dodatkowe moduły - to największe wyróżniki tegorocznego flagowca. Jeśli chodzi o parametry techniczne, w G5 znalazł się najnowszy procesor od Qualcomma, Snapdragon 82. oraz 4 GB RAM. Zajmujący ok. 70 proc. powierzchni frontu wyświetlacz o przekątnej 5,3 cala prezentuje treści o rozdzielczości QHD (1440 x 2560 pikseli) przy zagęszczeniu ok. 554 ppi (pikseli na cal).

LG G5. podobnie jak LG V10, posiada trzy obiektywy. Jeden znajduje się na przednim panelu i odpowiada za autoportrety, dwa powędrowały na tył i są obsługiwane przez aparat główny (w V10 to aparat przedni posiadał dwa obiektywy). Ich głównym zadaniem jest wykonywanie zdjęć różniących się perspektywą. Pierwszy posiada bowiem standardowy kąt widzenia 78 stopni (16 Mpix), natomiast drugi oferuje kąt widzenia o rozpiętości aż 135 stopni (8 Mpix) – najszerszy z dostępnych dotąd na rynku mobilnym, rejestruje obraz o 15 proc. szerszy niż ludzkie oko i 1,7-krotnie szerszy od kąta widzenia aparatów w pozostałych smartfonach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)