Router LevelOne WBR‑6022 - test

Router LevelOne WBR-6022 - test
Źródło zdjęć: © via chip.pl

02.03.2011 15:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

LevelOne WBR-6022 to niemal bliźniaczy model testowanego niedawno WBR-6020. Prócz wyglądu, różni je jeszcze jeden detal. Pierwszy z wymienionych został wyposażony dodatkowo w możliwość obsługi kamer IP.

Obraz
© LevelOne WBR-6022 (fot. via chip.pl)

Pod względem wyglądu zewnętrznego pierwsza różnica jaka rzuca się w oczy to kolor. Poprzedni model był biało-zielony, obecny jest czarno-pomarańczowy. Zestawienie barw jest dość agresywne i sugerować może wysokie osiągi sprzętu. Rzeczywiście, mimo zaledwie stumegabitowego Ethernetu ruter radzi sobie całkiem dobrze. Zarówno małe jak i duże odległości nie są dla niego problemem, sygnał jest stabilny, choć widoczne są wyraźne spadki transferów. Współpraca z Centrino w wersji drugiej jest dobra, podobnie jak ze starszymi urządzeniami standardu 802.11g.

Obraz
© Prędkość przesyłania po kablu jest niewielka ze względu na zastosowanie przełącznika stumegabitowego. Jest praktycznie taka sama jak w modelu bez obsługi kamer. (fot. via chip.pl)

Obsługa urządzenia jest prosta, dobrze rozplanowane menu i pomoc kontekstowa sprawiają, że nie trzeba szukać potrzebnych funkcji i łatwo zorientować się jakie ustawienia należy wprowadzić w konkretnych polach. To co odróżnia ten model od poprzednika, to obsługa kamer IP. W interfejsie urządzenia znajdziemy oddzielną zakładkę odpowiadającą za monitoring. Ważne jest, że oprogramowanie samo wyszukuje podłączone kamery i serwery NAS.

Jako, że ruter nie ma wbudowanej pamięci, zapis obrazu wideo odbywać się może wyłącznie na NAS. Prócz podglądu na żywo obrazu z maksymalnie czterech kamer jednocześnie, można określić w jaki sposób ma odbywać się zapis (ciągle czy zgodnie z harmonogramem). Aby sprawdzić listę kamer z jakimi ruter współpracuje należy zajrzeć na stronę producenta.

Obraz
© Transfer z kartą dedykowaną jest przyzwoity. Z powodzeniem może konkurować ze sprzętem z wyższej półki cenowej. Gorsze wyniki uzyskuje jednak na większych odległościach. (fot. via chip.pl)

Choć wyniki wydajności są całkiem dobre, to cena urządzenia może zniechęcić do jego zakupu, zwłaszcza, że za podobną kwotę można nabyć dwuzakresowy model któregoś z bardziej znanych i popularnych producentów. Niemniej jednak jest to pierwszy z testowanych modeli, który oferuje możliwość monitoringu.

Obraz
© Transfer z kartą dedykowaną jest przyzwoity. Z powodzeniem może konkurować ze sprzętem z wyższej półki cenowej. Gorsze wyniki uzyskuje jednak na większych odległościach. (fot. via chip.pl)

Podsumowanie

Router ze stacją monitoringu to konfiguracja jakiej jeszcze nie mieliśmy. Dzięki osobnemu interfejsowi można przeglądać co aktualnie dzieje się w obszarze objętym wzrokiem podłączonych kamer IP. Jeśli w sieci znajdzie się NAS LevelOne, możliwe będzie także zapisywanie obrazu wideo.

Specyfikacja i wyniki

Gwarancja: 24 miesiące
Standard transmisji danych: 2,4 GHz
Złącze WAN: Ethernet
Możliwość podłączania na USB dysku/drukarki: nie/nie

Wyniki testu

Wydajność LAN - PC + serwer (duplex - 2 linie): 116 Mb/s
Wydajność 802.11n - N1 + serwer (duplex - 2 linie): 118 Mb/s
Wydajność 802.11n - duplex 2,4 GHz: 108 Mb/s
Kompatybilność WiFi (Centrino G): 21 Mb/s
Kompatybilność WiFi (Centrino N): 56 Mb/s
Kompatybilność WiFi (Atheros): 23 Mb/s
Kompatybilność WiFi (Broadcom): 24 Mb/s
Kompatybilność WiFi (Ralink): 29Mb/s
Zasięg 802.11. (ściana, 1m) N1 + serwer (duplex - 2 lines): 122 Mb

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także