Rosyjska strona umożliwiająca wynajęcie zabójcy została zablokowana

Rosyjska strona umożliwiająca wynajęcie zabójcy została zablokowana09.12.2013 12:00
Rosyjska strona umożliwiająca wynajęcie zabójcy została zablokowana
Źródło zdjęć: © chip.pl

Od lipca tego roku na stronę "Zakazat-killera.com" ("Wynająć zabójcę") weszło ponad 25 tys. ludzi. Dziś rosyjska policja zablokowała do niej dostęp.

Zarejestrowana na anonimową chińską firmę strona mieszcząca się na mołdawskich serwerach oferowała, delikatnie mówiąc, bardzo niestandardowe usługi. Jak można było przeczytać w serwisie "szczerzy, życzliwi i sympatyczni ludzie" oferowali swoją pomoc osobom potrzebującym "pomocy w biznesie". Między innymi strona umożliwiała zamówienie takich usług jak: porwanie "obiektu" i wywiezienie go w bagażniku do lasu, łamanie kości czy pobicie. Podsumowaniem pracy było przekazanie klientowi zdjęć dokumentujących całe zajście.

Ceny usług wahały się od 100. dolarów za "lekkie potrząśnięcie" do 5000 dolarów za ochronę firm lub domów klientów. Wykonawcami mieli być byli żołnierze, sportowcy i członkowie grup przestępczych. Administratorzy witryny rzekomo pracujący na Ukrainie i w krajach byłego Związku Radzieckiego gwarantowali klientom brak jakichkolwiek konfliktów z organami ścigania.

Minister spraw wewnętrznych Rosji, Vladimir Kolokoltsev, zajmuje się aktualnie badaniem w jaki sposób doszło do założenia strony niezgodnej z zasadami reklamowymi. Dane zostały też przekazane do chińskiej i mołdawskiej policji w celu odnalezienia administratorów strony.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Radeon idealny"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)