Rosyjscy miliarderzy zbudują statki kosmiczne. Planują podbój kosmosu

Rosyjscy miliarderzy zbudują statki kosmiczne. Planują podbój kosmosu

Rosyjscy miliarderzy zbudują statki kosmiczne. Planują podbój kosmosu
Źródło zdjęć: © Getty Images | Bill Ingalls/NASA
Arkadiusz Stando
22.11.2017 12:06

Miliarderzy z Rosji biorą przykład z Amerykanów. Wydają swoje pieniądze na podbój kosmosu. Zapowiada się fascynujący wyścig.

Rosyjski Miliarder Jurij Milner jest pomysłodawcą programu Breakthrough Initiatives. Jego głównym celem jest poszukiwanie życia pozaziemskiego. W projekcie bierze udzuał sam Septhen Hawking.

Milner i Hawking chcą zbudować i wysłać sondy kosmiczne w okolice Alpha Centauri, gwiazdy, wokół której mogą istnieć planety podobne do Ziemi.

Rosyjski miliarder nie spoczął na laurach. Teraz rozpoczyna kolejny projekt, który ma na celu badanie naturalnego satelity Saturna. Enceladus cechuje się wyjątkowymi właściwościami. Potwierdzono na nim między innymi istnienie wody oraz temperatur, w których możliwe jest powstawanie życia.

Enceladusa badała sonda Cassini, do ostatnich dni swojej pracy. NASA wciąż jest zainteresowane badaniem księżyca i planuje wysłać kolejną sondę w latach 2020 - 2030. Milner pragnie uprzedzić amerykańską agencję. Tym samym, rozpoczyna się prawdziwy wyścig o kolonizację Enceladusa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)