Rośnie popyt na czterordzeniowce

Rośnie popyt na czterordzeniowce

18.10.2007 09:00

Intel informuje, że czterordzeniowe procesory gwałtownie zyskują na popularności. Jeszcze niedawno takie układy sprzedawały się dość słabo - jednak Paul Otellini, prezes Intela, stwierdził właśnie, że do końca ostatniego kwartału klienci firmy kupili trzy miliony czterordzeniowych CPU.

_ "W listopadzie ubiegłego roku wprowadziliśmy na rynek nasz pierwszy czterordzeniowy procesor i do końca drugiego kwartału sprzedaliśmy pierwszy milion takich układów. Popyt na czterordzeniowce wzrósł i sprzedaliśmy kolejne dwa miliony sztuk w ciągu jednego kwartału. W tej chwili oferujemy 20 różnych modeli czterordzeniowych procesorów" _ - powiedział Otellini analitykom.

Popyt na układy z czterema rdzeniami obliczeniowymi rośnie w dużej mierze dzięki ich relatywnie niskim cenom, które zaczynają się już od 266 dolarów. Pojawia się też coraz więcej programów korzystających z możliwości wielordzeniowych jednostek.

Intelowskie czterordzeniowce to dwa dwurdzeniowe układy umieszczone na jednym kawałku krzemu. Zaletami takiej architektury jest łatwiejszy proces produkcyjny i niższe ceny. Są one jednak nieco mniej wydajne niż układy monolityczne, w których cztery rdzenie wykonano na jednym kawałku krzemu.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)