Qaqwqwrqw

Rosjanie ostrzegają przed bakteriami z kosmosu. Sami je "wyhodowali"

Rosyjscy naukowcy wysłali szereg bakterii i innych organizmów w kosmos. Celem ich działania miało być zbadanie ich zachowania w warunkach panujących w kosmosie. Okazało się, że bakterie świetnie sobie poradziły, a nawet wróciły na Ziemię.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bakterie nie tylko przetrwały w kosmosie, ale wręcz przeszły mutajcę
Bakterie nie tylko przetrwały w kosmosie, ale wręcz przeszły mutajcę (NIAID)
Qaqwqwrqw

Bakterie które miały być obiektem badań, wymknęły się spod kontroli. Rosyjscy naukowcy z agencji kosmicznej Roskosmos alarmują, że należy jak najprędzej podjąć kroki w celu powstrzymania ich rozwoju.

"Biorisk" to rosyjski eksperyment, którego celem było potwierdzenie możliwości przetrwania w kosmosie przez ziemskie mikroorganizmy. Do przeprowadzenia badań wykorzystano Międzynarodową Stację Kosmiczną, na którą wysłano ponad 68 różnych organizmów. Wśród nich znalazły się rośliny, owady, kręgowce oraz bakterie. Badania prowadzono od 2005 roku.

Zobacz też: Bakteria potrafi przetrwać w najbardziej sterylnych warunkach. Pożera najsilniejsze środki czystości

Qaqwqwrqw

Wedle raportu sporządzonego na posiedzeniu Międzynarodowego Komitetu Badań Kosmicznych w USA, baterie przeszły mutację w kosmosie. Po powrocie na planetę, wykazały odporność na antybiotyki. Rosyjscy naukowcy planują szybko zareagować i opracować środki ochrony przed ewentualnym zagrożeniem.

Bakterie zamiast zginąć w kosmosie, jak pierwotnie zakładano, przetrwały a nawet przeszły mutację. Teoretycznie nie jest to dobra wiadomość, jednak wyniki eksperymentu mogą jednak przynieść trochę dobra dla ludzkości. Oprócz tego, że teraz wiemy, aby nie eksperymentować z bakteriami w kosmosie (chociaż program biorisk wciąż trwa), dowiemy się jak należy postępować w przypadku skażenia biologicznego w kosmosie.

Czytaj także: Superbakteria szaleje na Pomorzu. Jest niesłychanie odporna. W 2050 roku może zabić 10 mln ludzi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Qaqwqwrqw
Polub WP Tech
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw