Rosja wyda 6 miliardów złotych na posprzątanie kosmosu

Rosja wyda 6 miliardów złotych na posprzątanie kosmosu
Źródło zdjęć: © Gizmodo

26.11.2010 16:18, aktual.: 26.11.2010 16:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rosjanie wiedzą, że te wszystkie nikomu niepotrzebne kawałki złomu latające gdzieś w kosmosie nie znikną w czarnej dziurze tak po prostu, dlatego postanowili wydać równowartość 2 miliardów dolarów na statek, który zmiecie cały ten bałagan.

Space Daily donosi o planach korporacji Energia, mających na celu wybudowanie statku, który będzie krążyć po orbicie Ziemi przez 1. lat i zbierać zagrażający podróżom w kosmos złom. Po wszystkim, wróci z nim do domu.

Statek kosmiczny o napędzie jądrowym powinien być gotowy za około dziesięć lat, i po kolejnych trzech w pełni nadawać się do pracy. Portal Fast Company twierdzi, że "kosmiczny śmieciarz" nie będzie po roku 202. zbierać szczątków, dla przykładu, satelitów, a raczej wykopywać je w kierunku Ziemi. W ten sposób ulegną one spaleniu po drodze.

Mamy jeszcze jedną dobrą wiadomość dla wszystkich tych czytelników, którym nie podoba się wizja spadających na głowę satelitów (oraz Chińczyków z pewnej wioski): jajogłowi zza wschodniej granicy pracują również nad systemem zdolnym przechwycić dowolny obiekt kosmiczny mogący rozbić się o powierzchnię Ziemi.

wydanie internetowe www.gizmodo.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (41)
Zobacz także