Trwa ładowanie...
holderName

Rosja przetestowała rój dronów. Ćwiczeń doglądał Władimir Putin

W Rosji trwają ćwiczenia wojskowe Kaukaz 2020 na poligonie Kapustin Jar. Jak podaje rosyjska agencja prasowa TASS, podczas manewrów przetestowano tzw. rój dronów. Ćwiczenia obserwował prezydent Federacji Rosyjskiej, Władimir Putin.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władimir Putin na ćwiczeniach Kaukaz 2020
Władimir Putin na ćwiczeniach Kaukaz 2020 (Kreml)
holderName

Rosjanie po raz pierwszy przetestowali rój dronów w prawdziwych ćwiczeniach. Bezzałogowe maszyny powietrzne (UAV) Forpost, Orłan-10 i Eleron-3, należące do Południowego Okręgu Wojskowego przeprowadziły wspólnie działania rozpoznawcze na niskich i dużych wysokościach, a także dokonały ataku na cele naziemne.

Jak zauważa Forbes, nie był to typowy rój dronów w sensie technicznym. Według teorii, maszyny powinny jako grupa bezzałogowych samolotów wspólnie koordynować swoje działania, niczym jednostka wojskowa. Niemniej jednak, ćwiczenia pokazują, że Rosjanie potrafią już wykorzystywać drony w operacjach wojskowych, co stanowi spory przełom. Nie wiadomo jednak, czy maszyny były sterowane przez ludzi, czy działały autonomicznie.

Rosja: Władimir Putin nadzorował ćwiczenia wojskowe Kaukaz 2020

"Na poligonie Kapustin Jar utworzono połączoną grupę bezzałogowych statków powietrznych (UAV). W jej skład weszły jednostki Południowego Okręgu Wojskowego uzbrojone w drony Forpost, Orlan-10, Eleron-3 i inne" - podało Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej.

holderName

Czytaj także: II wojna światowa. Odnaleziono wrak łodzi podwodnej, która zaginęła ponad 70 lat temu

 Kreml
(Kreml)

W ćwiczeniach Kaukaz 2020 bierze udział około 80 tysięcy żołnierzy. W porównaniu z manewrami z ubiegłych lat są o wiele mniejsze. Na poligony trafiło 250 czołgów, 450 wozów bojowych czy 200 sztuk artylerii lufowej i rakietowej. Ćwiczenia Kaukaz 2020 odbyły się w dniach 21-26 września.

Zobacz też: Siły Powietrzne USA wyposażą się w nowe lasery

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName
Więcej tematów