Rosja. Katastrofa samolotu SU‑25 na Kaukazie. Los pilotów wciąż nieznany

Rosja. Katastrofa samolotu SU-25 na Kaukazie. Los pilotów wciąż nieznany
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC BY | Aleksandr Markin

04.09.2019 10:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samolot SU-25 rozbił się 3 września podczas lotu szkoleniowego w południowej Rosji. Los pilotów pozostaje wciąż nieznany. Poszukiwania trwają, ale prace są wstrzymane do czasu pojawienia się komisji, która zbada przyczyny wypadku.

3 września doszło do katastrofy samolotu na Kaukazie. Jak poinformowało rosyjskie ministerstwo obrony, myśliwiec SU-25 rozbił się w Stawropolu. Do wypadku doszło podczas loty treningowego, a maszyna spadła na niezamieszkały teren.

Los załogi pozostaje nieznany

Służby ratunkowe wciąż poszukują pilotów. W mediach pojawiają się informacje o tym, że pilotom udało się katapultować z maszyny. Są również podejrzenia, że mogą wciąż pozostawać w kabinie.

Służby ratunkowe pracują nad wydobyciem wraku maszyny, który jest zakopany do połowy z ziemi. Na miejscu pracują 44 osoby z pomocą 14 specjalistycznych maszyn. Nie podano jeszcze przyczyny katastrofy.

Su-25 (Frogfoot) to radziecki dwusilnikowy samolot szturmowy, silnie opancerzony i uzbrojony, opracowany w biurze konstrukcyjnym Suchoja. Pierwsze modele powstały w latach 60-tych ubiegłego wieku i były produkowane aż do 2017 roku. W przyszłości Su-25 ma prawdopodobnie zostać zastąpiony przez szturmową wersję maszyny Jak-130.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)