Rosja chce złamać zabezpieczenia sieci Tor

Rosja chce złamać zabezpieczenia sieci Tor

Rosja chce złamać zabezpieczenia sieci Tor
Źródło zdjęć: © chip.pl
26.07.2014 09:19

Sieć Tor uznawana jest za najbezpieczniejszy, jeśli chodzi o prywatność, sposób surfowania po Sieci. Rosja, która aktualnie wprowadza nowe przepisy pozwalające tamtejszym władzom na ogromną kontrolę Sieci, chce również kontrolować sieć Tor.

Jak donosi Sky News, rosyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłosiło konkurs na złamanie zabezpieczeń sieci Tor. Można w nim zdobyć nagrody, ale nie zapominajmy, że jest on organizowany w Rosji - każdy, kto chce wziąć w nim udział, musi zapłacić 195 tysięcy rubli, czyli około 17 tysięcy złotych. Dla pierwszej osoby, organizacji, bądź firmy, której uda się złamać zabezpieczenia, przewidziano nagrodę w wysokości 340 tysięcy złotych (4 milionów rubli).

Rosyjskim urzędnikom należy pogratulować pomysłowości. Nie tylko mogą dostać gotowe rozwiązanie do podsłuchiwania użytkowników Tora, ale również zarobić na organizowanym przez siebie konkursie - wystarczy, żeby wzięło w nim udział więcej niż 20 uczestników (zakładając, że główna nagroda w ogóle zostanie przyznana). Genialne.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Pobierz Sims 2 za darmo

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (60)