Roomba 790 - najbardziej zaawansowany odkurzacz automatyczny iRobot

Roomba 790 - najbardziej zaawansowany odkurzacz automatyczny iRobot

Roomba 790 - najbardziej zaawansowany odkurzacz automatyczny iRobot
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
17.07.2013 12:27

Na polskim rynku debiutuje najbardziej zaawansowany model robota odkurzającego - iRobot Roomba 790. Jak przystało na flagowy model, znajdziemy w nim wszystkie cechy typowe dla serii.

iRobot Roomba 790 uzupełnia gamę produktową
iRobot Roomba 79. jest modelem najlepiej wyposażonym w serii – klient otrzymuje w zestawie trzy dodatkowe zestawy filtrów typu HEPA oraz 3 szczotki boczne, dwa zestawy szczotek (z włosia i gumowe), jak i narzędzia do ich czyszczenia. W zestawie najdziemy również trzy Wirtualne Latarnie, które optymalizują orientację robota pomieszczeń kilku pomieszczeniach. Dzięki zintegrowanej funkcji Wirtualnej Ściany pozwalają one również na wydzielenie obszaru pracy robota.

Bezprzewodowe Centrum Sterowania
Elementem najbardziej wyróżniającym model Roomba 79. spośród całej gamy, jest specjalnie zaprojektowane Bezprzewodowe Centrum Sterowania. Pozwala ono na zdalne wykonanie wszelkich czynności związanych z programowaniem robota, jak również poruszanie nim.

Podobnie jak w samym robocie, w miejsce konwencjonalnych przycisków programowania pojawił się panel dotykowy, za pomocą którego możemy zdalnie zaprogramować pracę robota na 7 dni tygodnia. Tonacja kolorystyczna podświetlania panelu dotykowego została, tak jak w samym urządzeniu utrzymana w neonowych kolorach zieleni i niebieskiego. Po lewej stronie owalnego panelu znajduje się przycisk CLEAN, którym włączymy robota oraz cztery klawisze, którymi możemy zdalnie sterować jego pracą.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

W modelu Roomba 79. posiada nowe oprogramowanie zarządzania zasilaniem, które poprzez optymalizację cykli sprzątania ma zwiększać żywotność baterii. iRobot Roomba sprowadza odkurzanie do opróżniania pojemnika na zabrudzenia. W modelu 790, poza wydawaną również w języku polskim komendą głosową, o takiej konieczności informuje dodatkowo umieszczona na panelu górnym dioda. Podobnie jak w przypadku modelu 780, Roomba 790 posiada tylko jeden przycisk – CLEAN – pozostałe zostały zastąpione panelem dotykowym.

iRobota Roomba 790 jest dostępny w cenie katalogowej 3199 PLN brutto.

Źródło: informacje prasowe, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)