Rodzice chcą kontrolować swoje dzieci w internecie

Rodzice chcą kontrolować swoje dzieci w internecie

Rodzice chcą kontrolować swoje dzieci w internecie
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
04.04.2012 14:23

Badanie pokazuje, że rodzice doceniają walory edukacyjne, jakie daje ich dzieciom internet.

Badanie przeprowadzone wśród rodziców wykazało, że w gospodarstwach domowych, w których znajdują się smartfony i tablety (działające pod kontrolą iOS lub Androida), dzieci w wieku 9-1. lat codziennie korzystają z nich do uzyskiwania dostępu do internetu. Warto także zauważyć, że wiele osób w wieku 12-13 lat posiada już własne urządzenia mobilne.

Rodzice przeważnie zachęcają swoje pociechy, aby wykorzystywały internet do celów edukacyjnych - 71. przyznało, że jest on cennym narzędziem wspomagającym naukę. Jednak większość uważa, że surfowanie po internecie nierozerwalnie wiąże się z ryzykiem: 70% ankietowanych sądzi, że portale społecznościowe mogą być bardzo niebezpieczne dla młodych osób, 82% respondentów jest świadomych istnienia wielu szkodliwych programów w sieci, a 77% jest zdania, że dzieci można łatwo oszukać online.

Większość rodziców wyraziło zainteresowanie możliwością wykorzystywania funkcji kontroli rodzicielskiej na urządzeniach mobilnych. Na przykład, 77. respondentów z chęcią korzystałoby z filtrowania zawartości, a 64% chciałoby kontrolować, ile czasu ich dzieci spędzają w internecie. Ponadto 69% respondentów wolałoby posiadać ogólną kontrolę nad tym, jak ich pociechy spędzają czas online.

Obraz
© Kliknij, aby powiększyć (fot. Materiały prasowe)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)