Rocznica Overwatch 2019 – co nowego w grze? Kulisy powstawania rocznicowych skórek

Rocznica Overwatch 2019 – co nowego w grze? Kulisy powstawania rocznicowych skórek
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

22.05.2019 12:36, aktual.: 23.05.2019 10:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wydarzenie powiązane z trzecią rocznicą "Overwatch" rozpoczęło się 21 maja. Jak zawsze z okazji nowego eventu twórcy przygotowali dla graczy nowe skórki oraz inne elementy ozdobne. Co nowego z okazji Rocznicy Overwatch 2019?

Z okazji trzeciej rocznicy "Overwatch" twórcy przygotowali dla graczy nowe skórki, graffiti, tańce oraz inne elemnty ozdobne. Nowością w najnowszej "rocznicowej" aktualizacji jest także "Warsztat", w którym gracze otrzymali możliwość tworzenia własnych trybów rozgrywki, zmieniania umiejętności bohaterów i wiele innych.

Obraz
© Materiały prasowe

Rocznica Overwatch 2019 - co nowego?

W rocznicowym patchu do gry zostały wprowadzone następujące nowości:

  • 12 nowych skórek dla postaci (w tym 4 Epickie za 750 monet i 8 Legendarnych wartych 3000 monet)
  • "Warsztat" - nowe narzędzie na graczy, dzięki któremu gracze będą mogli wprowadzać liczne modyfikacje rozgrywki
  • Moliwość rozegrania wszystkich dotychczasowych trybów w Salonie Gier
  • Dwa nowe tryby Deathmatch stworzone w "Warsztacie"
  • Naprawienie licznych drobnych błędów

Dodatkowo warto zwrócić uwagę, że ze skrzynek rocznicowych graczom mogą wypadać przedmioty specjalne, dostępne jedynie podczas wybranych wydarzeń. Tak więc mamy szansę np. na otrzymanie skórki dostępnej jedynie podczas wydarzenia Halloween czy Zimowa Kraina.

Logując się do gry otrzymujemy jedną rocznicową skrzynkę z gwarantowanym legendarnym lootem. Do 28 maja nowi gracze będą mogli grać za darmo.

Kulisy powstawania skórek roczicowych

Mimo, że otrzymaliśmy kilkanaście skórek z okazji Rocznicy Overwatch, to dwie z nich wyraźnie się wyróżniają. O kulisach powstawania skórek Uczennica D.Va i Gargulec Winston opowiedział David Kang – grafik koncepcyjny w ekipie "Overwatch".

W przypadku skórki Uczennica D.Va koncepcja była dla zespołu jasna i chętnie podjęli nad nią pracę, ale największym wyzwaniem był wygląd mecha. Jego wygląd mocno ewoluował, aż w końcu finalnie otrzymaliśmy świetnie wyglądającą skórkę, w której łatwo przeoczyć niektóre szczegóły. Mech został np. wyposażony w głowę, która porusza się w tym samym kierunku, co głowa pilotki.

Obraz
© Materiały prasowe

- Największym wyzwaniem podczas tworzenia tej skórki był dobór odpowiedniego mecha. Podczas tworzenia skórek D.Vy naszemu zespołowi zawsze przyświeca idea, że mech musi pasować do jej ubioru. Pierwszym pomysłem po decyzji, że tworzymy szkolny mundurek dla D.Vy, był autobus szkolny dla mecha. [...] Wypróbowaliśmy to, ale D.Va wyglądała tak, jakby miała być kierowcą autobusu – postanowiliśmy więc zaprojektować robota, który po prostu fajnie wygląda. - stwierdził David Kang.

Obraz
© Materiały prasowe

Kolejną świetną skórką jest inspirowana gotyckimi motywami skórka Gargulca Winstone'a. Jego broń została zaprojektowana, by przypominać gotycką katedrę. Z kolei kamienne ciało Winstone'a żaży się ognistymi efektami, co sprawia świetne wrażenie.

Obraz
© Materiały prasowe

- Od zawsze fascynowały mnie posągi gargulców na gotyckich katedrach i od początku 2018 chciałem stworzyć taką skórkę. Zespół koncepcyjny uznał, że idealnie pasuje do Winstona, ponieważ on sam wygląda trochę jak gargulec, gdy idzie o jego sylwetkę. Gargulce mogą przybierać jedną z dwóch różnych postaci – mogą się stać kamiennym posągiem lub istotą żywą. Winston dobrze wpisuje się w tę koncepcję, ponieważ jest spokojnym i zrównoważonym naukowcem, który może stać się dziką bestią, kiedy ogarnia go Pierwotny Szał - komentuje David Kang.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)