Robot-pies podbija sieć swoim tańcem. W dwie doby obejrzało go 3 miliony internautów

Robot-pies podbija sieć swoim tańcem. W dwie doby obejrzało go 3 miliony internautów

Robot-pies podbija sieć swoim tańcem. W dwie doby obejrzało go 3 miliony internautów
Źródło zdjęć: © Youtube.com | Boston Dynamics
Arkadiusz Stando
18.10.2018 10:41, aktualizacja: 18.10.2018 10:52

Jeszcze niedawno zaskoczeniem było, w jaki sposób robot SpotMini potrafił poruszać się naśladując ruchy psa. Dzisiaj ta sama maszyna zaimponowała tańcem. Z pewnością robi to lepiej ode mnie.

Czworonożny SpotMini naśladuje psa wyglądem, zachowaniem i sposobem poruszania. Jego możliwości jednak przerastają już naszych ulubieńców. Robot potrafi otwierać drzwi i je przytrzymać "dla kolegi", wdrapać się na niestabilne konstrukcje, utrzymać równowagę, gdy zostanie popchnięty, reagować na komendy właściciela i wiele więcej.

Tym razem firma Boston Dynamics pokazała jak SpotMini tańczy w rytm utworu "Uptown Funk". Nagranie cieszy się ogromną popularnością w serwisie YouTube. W ciągu zaledwie dwóch dni obejrzało je ponad 3 miliony osób. Żaden z poprzednich filmików nie zrobił takiego wrażenia na internautach w tak krótkim czasie.

Ale rzeczywistym przeznaczeniem robota nie jest taniec. To swoisty pokaz możliwości, już któryś z kolei. Boston Dynamics potrafi zdziałać cuda ze swoimi robotami. Zobaczcie więcej nagrań:

SpotMini może być użyteczny w domu. Potrafi podawać przedmioty do rąk, w tym otwarte napoje czy szklanki z wodą bez rozlewania. To wszystko dzięki technologii, którą zastosowało Boston Dynamics, wzorując się na kurach. Chodzi o charakterystyczny ruch ciałem, podczas którego głowa pozostaje nieruchoma. W podobny sposób SpotMini stabilizuje swoją "dłoń", w momencie ruchu pozostałych części ciała.

Dzięki zastosowaniu technologii mapowania terenu, SpotMini może stać się doskonałą pomocą dla budowlańców. Potrafi udźwignąć nawet 14 kilogramów, więc nadałby się do przenoszenia niezbędnych narzędzi, jak i towarów. W swojej pamięci wewnętrznej robot zapamiętuje trasę którą przebył i kojarzy pomieszczenia budynków, dzięki czemu wie gdzie ma iść, po co i dokąd wrócić.

Jakim typem gracza jesteś? Preferujesz klasyczne produkcje dla jednego gracza czy uważnie śledzisz esport? Wypełnij nasz quiz!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)