Robot Lemo odwiedza polskie szkoły

Robot Lemo odwiedza polskie szkoły

Robot Lemo odwiedza polskie szkoły
Źródło zdjęć: © chip.pl
22.06.2012 11:51

Od pewnego czasu polskie szkoły odwiedza pewien niecodzienny gość - Lemo. Jest on przesympatycznym, ciekawskim robotem, który uwielbia prowadzić wykłady o swoich przyjaciołach robotach oraz o nowoczesnych technologiach.

Lemo opuszczając laboratorium postanowił, że jego podróże przekonają dzieci i młodzież, iż nauki ścisłe mogą być naprawdę fascynujące i ciekawe. Udowadnia, że takie przedmioty nie muszą powodować senności, a wręcz przeciwnie- sprzyjają uśmiechom i zabawie.

Właśnie dlatego Lemo namówił przyjaciół z Koła Naukowego Robotyki RoboBit.pl, aby zachęcili dzieci ze szkół podstawowych do rozwijania swoich pasji poprzez organizację ogólnopolskiego konkursu.

"Stwórz przyjaciela dla Robota Lemo" jest konkursem plastyczno-technicznym w którym klasa musi zbudować robota z dowolnych materiałów takich jak papier, folia czy puszki. Z całą pewnością będzie to super zabawa dla całej klasy.

- _ Kto z nas nie marzył aby chociaż przez chwilę być genialnym wynalazcą, konstruktorem cudownej maszyny. Razem z LEMO chcemy pokazać że nauki ścisłe są proste a marzenia możliwe do spełnienia. Doskonale wiedzą o tym tysiące dzieci które były już na naszych warsztatach budowy robotów- _mówi Bożydar Milewski z TwojRobot.pl.

Najciekawsze prace będą publikowane i ocenianie na profilu facebooka LEMORobot. Na najlepsze klasy i szkoły z całejPolski, czekają super nagrody jak odwiedziny robota LEMO, warsztaty budowy robotów "Twój Robot" czy zestawy do nauki budowy i programowania robotów RoboKit.

_ Hej! Dostaję od was mnóstwo listów i chyba wkrótce zostanę robotem który ma najwięcej przyjaciół na świecie :). Nie mogę się już doczekać waszych prac. Już ładuję akumulatory, rozgrzewam silniki i wkrótce wyruszam w odwiedziny. Jeżeli chcecie ze mną porozmawiać to zapraszam na facebooka LEMO-robot." - _mówi LEMO.

Regulamin i więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie: www.robobit.pl. Prace dzieci mogły (spóźnialscy wciąż mogą!) nadsyłać do 22 czerwca 2012 na adres lemo@robobit.pl.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Microsoft zmienił swoje logo. Zobacz jak wygląda nowe!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)