Rewolucja w telewizji - laserowe telewizory w sprzedaży!

Rewolucja w telewizji - laserowe telewizory w sprzedaży!05.11.2008 12:47
Rewolucja w telewizji - laserowe telewizory w sprzedaży!

Przed nami kolejna rewolucja w technologii telewizyjnej. Pod koniec ubiegłego tygodnia po raz pierwszy w sklepach pojawiły się telewizory, w których obraz jest rysowany światłem laserów odbijanych przez skomplikowany układ ruchomych zwierciadeł – czytamy w „Polska Dziennik Łódzki”

Przyjemność ta nie należy do najtańszych, bowiem laserowy telewizor Mitsubishi o przekątnej 6. cali wyceniony został na siedem tysięcy dolarów. Podobnej wielkości „plazmę” dostaniemy ca połowę tej ceny.

288756793449134227

Czy to się przyjmie? Jedni mówią, że tak, inni że nie. Przedstawiciel Samsunga twierdzi, że ze względu na grubość telewizorów laserowych (około 1. do 20cm) w Europie nie ma na to szans – co innego w USA, gdzie mieszkania są znacznie większe. Z drugiej jednak strony laserowe odbiorniki telewizyjne cechują się niesamowitą jakością obrazu, doskonałym odwzorowaniem kolorów, a co nie mniej istotne dla europejskiego konsumenta – bardzo niskim zużyciem energii.

Konkurenci starają się jednak promować własne rozwiązania, a w szczególności OLED, które również cechują się bardzo dobrymi kolorami i niską „prądożernością”, mają jednak astronomiczne ceny. Canon właściwie skończył pracę nad kolejną rewulcją, czyli telewizorami w technologii SED (Surface-conduction Electronemitter Display). Być może już w przyszłym telewizory SED trafią do sprzedaży - donosi „Polska Dziennik Łódzki”.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)