Reklama sklepu internetowego – jak go skutecznie promować?

Reklama sklepu internetowego – jak go skutecznie promować?
Źródło zdjęć: © materiał klienta

25.05.2020 18:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Reklama jest dźwignią każdego biznesu. W przypadku sklepów internetowych trudno myśleć o zyskach, bez skutecznego reklamowania się. Zatem z jakich metod warto korzystać, aby wypromować sklep internetowy?

Artykuł sponsorowany

Reklama sklepu internetowego – strona internetowa i treść

Nawet jeżeli właściciel sklepu pozyskałby za pomocą danych metod ruch na stronie w wysokości rzędu kilkuset tysięcy wyświetleń dziennie, wciąż tak fenomenalny wynik nie przełożyłby się na zyski, jeśli strona wygląda niezachęcająco. Początek marketingu należy zacząć od siebie, a w tym wypadku od dobrze skonstruowanego sklepu internetowego. Znaczenie ma wszystko – sposób prezentacji oferty, szata graficzna, kwestie techniczne związane z programowaniem. Z tego powodu jeżeli chce się mieć naprawdę profesjonalny sklep internetowy, warto zaufać profesjonalistom, którzy stworzą dobrą witrynę pod względem wizualnym, jak i technicznym.

Promowanie sklepu internetowego przez Google Ads

Kampanie reklamowe Google są nieodłącznymi narzędziami każdego biznesu e-commerce. Za pomocą reklam Google Ads (dawniej istniejących także jako Google AdWords), których koszt naliczany może być m.in. za poszczególne kliknięcie w reklamę (CPC), można rozreklamować skutecznie każdy sklep online.

Jedną z najbardziej popularnych metod jest zakup reklam tekstowych Google Ads, które będą wyświetlane w wynikach wyszukiwania – na dole i/lub na górze. Innym ciekawym pomysłem jest prezentowanie reklam na portalach zewnętrznych. Mogą to być zarówno witryny branżowe, których właściciele zarabiają na Google Ads, jak i popularne strony internetowe z ogłoszeniami lub porównywarki produktów. Kolejną opcją jest skorzystanie z Google Shopping. Rezultatem odpowiednio zoptymalizowanej kampanii będzie wyświetlanie się danych produktów ze sklepu internetowego w formie graficznej nad resztą wyników wyszukiwania.

Nie sposób zapomnieć o rozwiązaniu, jakim jest Facebook Ads i Google Ads dla sklepów internetowych. Media społecznościowe stają się coraz silniejszym motorem napędowym dla biznesu e-commerce. Mogą dać ogromną skuteczność, zwiększając ruch, konwersję i przychody, jednak wymagają profesjonalnego zaplanowania i wdrożenia.

Pozycjonowanie SEO dla sklepów internetowych

Niemniej istotnym elementem działań marketingowych w obrębie sklepów e-commerce będzie postawienie na pozycjonowanie. SEO, czyli Search Engine Optimization, to dziedzina odpowiadająca za m.in. tworzenie witryny, która będzie wysoko indeksowana przez wyszukiwarkę internetową. Kampanie SEO należą do bardziej długotrwałych rozwiązań, ale jednocześnie same w sobie generują ogromną wartość. Poprawnie zoptymalizowana strona internetowa pod względem SEO będzie „przyjaźniejsza” dla algorytmów Google i tak samo – lub bardziej – atrakcyjna dla klientów! Dodatkowo pewne elementy kampanii SEO, np. tworzenie bloga firmowego dla sklepu online, pomogą nie tylko w wypozycjonowaniu strony. Takie części będą odpowiadały za kreowanie profesjonalnego wizerunku eksperta w danej dziedzinie. Często pomogą w uzyskaniu wyższej wiarygodności i lepszej oceny od klientów. Ci ostatni widząc, że sklep angażuje się w kontakt z klientem, posiada wiele wartościowych treści na swojej witrynie, chętniej skorzystają z prezentowanej oferty.

Podsumowując, metod na reklamowanie sklepu internetowego jest wiele. Nie zawsze wszystkie powinny występować jednocześnie, ale w wielu przypadkach jest to zalecane (SEO, Facebook Ads, Google Ads). Aby jednak móc liczyć na lepszy, a nie gorszy, rezultat, warto odpowiedzialność za te działania zcedować na profesjonalistów, którzy zajmują się reklamą i pozycjonowaniem sklepów.

Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)