Redakcja WP Technologie wybrała Technologiczny Samochód Roku. Wybór nie powinien być zaskoczeniem

Mateusz Lubczański

01.09.2020 00:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dzisiejszy samochód to tak naprawdę komputer na kołach. Dlatego też, w ramach plebiscytu Samochód Roku Wirtualnej Polski, redakcja WP Technologie wybrała samochód, który pod względem technologicznym wyprzedza konkurencję.

Dziennikarze WP Autokult co roku wybierają nie tylko najlepszy samochód roku, ale i zdecydowanych liderów w poszczególnych kategoriach. W tegorocznej edycji po raz pierwszy wybierano Technologiczny Samochód Roku, a redakcja WP Technologie również miała swój głos.

Za najbardziej zaawansowany technologicznie (no i oczywiście robiący największe "wow") redakcja WP Technologie uznała Porsche Taycana. Elektryk z Zuffenhausen nie tylko wygląda świetnie, ale i jako pierwszy wprowadził na rynek 800-woltową instalację elektryczną. Regulacja kierunku nawiewów odbywa się przez ekran multimediów, a i sam pasażer ma oddzielny monitor, by np. śledzić trasę.W Taycanie urzekła nas też rekuperacja energii, dzięki której hamulce mają naprawdę mało do roboty.

To jedyne auto elektryczne, które w tym roku zdobyło jakąkolwiek nagrodę. To jednocześnie pierwsze takie Porsche, które definiuje przyszłość marki. Biorąc pod uwagę jak dobry jest Taycan, nie boimy się o kolejne modele Porsche. Pogłoski o śmierci motoryzacji są, jak się okazuje, przesadzone.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)