RealPlayer znów dziurawy?

RealPlayer znów dziurawy?

RealPlayer znów dziurawy?
03.01.2008 13:00, aktualizacja: 03.01.2008 16:36

Amerykański CERT ( Computer Emergency Readiness Team ) opublikował alert dotyczący odtwarzacza multimedialnego RealPlayer. Specjaliści ostrzegają przed groźną luką, wykrytą właśnie w jego najnowszej - 11. - wersji.

Błąd znaleziony został przez rosyjską firmę Gleg - jej pracownicy przygotowali prezentację, na której można zobaczyć, że może być on wykorzystany go do przeprowadzenia skutecznego ataku na komputer z zainstalowanym RealPlayerem. Na takie niebezpieczeństwo narażona jest najnowsza wersja odtwarzacza firmy RealNetworks - oznaczona numerem 11 - zainstalowana w systemie Windows XP Service Pack 2.

Rosjanie nie udostępnili na razie żadnych szczegółowych informacji o luce i sposobie jej wykorzystania. Wiadomo, że wykryli ją podczas rutynowego sprawdzania aplikacji pod kątem błędów ( Gleg specjalizuje się w produkcji oprogramowania do wykrywania luk w kodzie ).

Informacja o problemie została już przekazana do RealNetworks - rzecznik firmy powiedział, że jej specjaliści analizują doniesienia o luce i jeśli zostaną one potwierdzone, przygotowane zostanie odpowiednie uaktualnienie.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)