Reakcje świata na wieść o śmierci Steve'a Jobsa

Reakcje świata na wieść o śmierci Steve'a Jobsa

Reakcje świata na wieść o śmierci Steve'a Jobsa
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
06.10.2011 11:59, aktualizacja: 06.10.2011 12:18

O byciu nie tylko współtwórcą firmy produkującej sprzęt komputerowy, lecz również wizjonerem i geniuszem świadczy fakt posiadania fanów i przyjaciół na całym świecie. Oto, co o śmierci Steve'a Jobsa powiedzieli Barack Obama, Mark Zuckerberg, twórcy Google i inni wielcy tego świata.

Obraz
© (fot. Gizmodo.pl)

Strona główna [Apple](https://tech.wp.pl/apple-6170986364676225c):

Obraz
© (fot. Gizmodo.pl)

Prezydent USA, Barack Obama:

"Steve był jednym z największych innowatorów Ameryki - wystarczająco odważny, by myśleć inaczej, wystarczająco śmiały, by wierzyć, że potrafi zmienić świat i wystarczająco utalentowany, by to zrobić.

Świat stracił wizjonera. Być może nie ma większego hołdu dla sukcesu Steve'a niż fakt, iż duża część świata dowiedziała się o jego odejściu, na urządzeniu, które wynalazł. Michelle i ja modlimy się i jesteśmy myślami z żoną Steve'a, Laurene, jego rodziną i wszystkimi tymi, którzy go kochali."

Twórca Facebooka, Mark Zuckerburg:

"Steve, dziękuję ci za bycie mentorem i przyjacielem. Dziękuję za pokazanie tego, że to, co zbudujesz może zmienić świat. Będzie mi ciebie brakowało."

Strona główna [Google](https://tech.wp.pl/google-6170643008112769c):

Obraz
© (fot. Gizmodo.pl)

Prezes [Microsoftu](https://tech.wp.pl/microsoft-6171003613022337c), [Steve Ballmer](https://finanse.wp.pl/steve-ballmer-6163585860229249c):

"Chciałbym złożyć najgłębsze kondolencje z powodu odejścia Steve'a Jobsa, jednego z twórców naszego przemysłu i prawdziwego wizjonera. Łączę się w bólu z jego rodziną, wszystkimi pracownikami Apple i każdym, kto miał styczność z jego twórczością."

Prezes Google, Larry Page:

"Jest mi bardzo, bardzo smutno na wieść o śmierci Steve'a. Był on wielkim człowiekiem z nieprawdopodobnymi zasługami i niesamowitym geniuszem. (...) Zawsze inspirowało mnie stawianie przez niego doświadczeń użytkowników ponad wszystkim innym. Bardzo miłym gestem z jego strony było zaproponowanie mi dobrych rad i dzielenie się wiedzą w momencie, w którym zostałem prezesem Google. Myśli moje oraz wszystkich w Google są teraz z rodziną jego oraz Apple."

Reakcja Sony na Twitterze:

Obraz
© (fot. Gizmodo.pl)

Krążą również pogłoski mówiące, że sam Barack Obama wygłosi mowę na temat śmierci Steve'a Jobsa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)