Razer Project Valerie: laptop z trzema monitorami 4K

Razer Project Valerie: laptop z trzema monitorami 4K

Razer Project Valerie: laptop z trzema monitorami 4K
Źródło zdjęć: © Razer
09.01.2017 14:46

Razer, producent specjalizujący się w konstruowaniu sprzętów dla graczy, na targach CES 2017 pokazał niesamowity sprzęt o kryptonimie Project Valerie, czyli laptop dla graczy, który został wyposażony w trzy zintegrowane monitory.

Project Valerie jest pierwszym na świecie tego typu urządzeniem – laptopem z topową konfiguracją oraz z trzema na stałe zamontowanymi monitorami panoramicznymi, z których każdy nie dość, że ma 17,3 cala, to obsługuje rozdzielczość 4K. Matryce przygotowane przez IGZO współpracują z obecną na pokładzie technologią NVIDIA G-Sync, który pozwala płynnie wyświetlać rozgrywkę i animację w 180-stopniach, dzięki NVIDIA Surroud View.

Dzięki wyposażeniu Valerie w takie podzespoły, komputer nie dość, że ma pełną zgodność z paletą kolorów Adobe RGB, to jeszcze oferuje największą powierzchnię roboczą, jaką kiedykolwiek miało jedno urządzenie. W sumie jest to aż 11520x2160 pikseli. Jakości wyświetlanego obrazu pilnuje karat graficzna GeForce GTX 1080. Grafika bez problemu może współpracować z Oculus Rift oraz HTC Vive.

Płynną pracą całości sprzętu zawiaduje chipset Intel Craby Lake. Niestety Razer nie poinformował, który z układów trafił na pokład projektu Valerie. Natomiast jednego możemy być pewni – sprzęt z pewnością będzie działał znakomicie i to nie tylko przez pierwsze pół roku.

Obraz
© Razer

- Urządzenia z wieloma monitorami stają się coraz częściej nieodzowne w pracy twórczej profesjonalistów, jak i w zastosowaniach, z których korzystają gracze - powiedział Min-Liang Tan, współzałożyciel i CEO Razer. - Po raz pierwszy nasi inżynierowie opracowali rozwiązanie, które użytkownik może wszędzie zabrać ze sobą. Projekt Valerie to wszystkie korzyści płynące z posiadania trzech ekranów, ale bez problemów, które zazwyczaj się z nimi wiążą.

Można by się również spodziewać, że taki kombajn i to w większej części wykonany z aluminium będzie sporo ważył. Nic bardziej mylnego, okazuje się bowiem, że całość waży „jedynie” 5,44 kg. Oczywiście nie jest to mało, jednak nie powinniśmy zapominać, że mimo wszystko jest to komputer z trzema monitorami, zapewne sporym akumulatorem.

Poniżej możecie zobaczyć film z oficjalnej prezentacji Projecy Valerie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)