Razer OSVR czyli gogle VR do samodzielnego montażu

Razer OSVR czyli gogle VR do samodzielnego montażu

Razer OSVR czyli gogle VR do samodzielnego montażu
Źródło zdjęć: © Giznet.pl
25.02.2015 12:27, aktualizacja: 25.02.2015 15:33

Choć w ciągu ostatnich kilku lat napisano wiele na temat różnego rodzaju gogli VR, to jeszcze sporo czasu minie, zanim technologia ta na dobre zagości w naszych domach. To stać się może dopiero wtedy, gdy urządzenia te staną się tańsze. Razer proponuje własną odpowiedź na ten problem. Ich rozwiązaniem są gogle VR do samodzielnego montażu.

Opracowana przez firmę platforma nazywa się Razer OSVR (Open Source Virtual Reality). Według zapewnień twórców współpracuje ona z wieloma systemami operacyjnymi. Razer OSVR wspiera popularne silniki gier komputerowych, obsługuje kontrolę gestami i współpracuje z wieloma rodzajami gogli VR, między innymi z goglami Oculus Rift DK2.

Razer planuje też udostępnić zestaw OSVR Hacker Dev Kit, w którego skład wchodzić będą oparte na otwartej licencji podzespoły, które posłużą do budowy własnych gogli VR. Zestaw ma kosztować 200 dolarów, a opracowany przez Razera projekt ma być na tyle elastyczny, by w przyszłości można było zastąpić poszczególne podzespoły ich nowszymi wersjami. Gotowy zestaw zawierający wszystkie elementy potrzebne do samodzielnej konstrukcji (między innymi matrycę 5,5 cala i zestaw odpowiednich czujników) będzie dostępny w czerwcu, ale już teraz każdy może pobrać plany, które po samodzielnym zakupie odpowiednich podzespołów i wydrukowaniu obudowy posłużą do zmontowania własnego prototypu.

Polecamy na stronach Giznet.pl: Apple pracuje nad elektrycznym samochodem

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)