Ramka do zdjęć z dolnej półki

Ramka do zdjęć z dolnej półki

Ramka do zdjęć z dolnej półki
Źródło zdjęć: © Emprex
13.11.2007 15:30, aktualizacja: 13.11.2007 16:47

Od jakiegoś czasu coraz większą popularnością cieszą się cyfrowe ramki do zdjęć, które przestają być gadżetami, a stają się modnym prezentem. Przedstawiamy 9-calową ramkę od firmy EMPREX, która wyróżnia się ponadprzeciętnym rozmiarem ekranu.

Czy chciałbyś oglądać cyfrowe zdjęcia, tak jak zwykłe fotografie i ustawić je w ramce na półce? Jeśli masz do wydania kilkaset złotych i nie boisz się gadżetów, to warto rozważyć zakup cyfrowej ramki do zdjęć.

|

Obraz

|
| --- |

Ramka wygląda solidnie, a wszystkie przyciski umieszczono z tyłu obudowy, aby nie szpecić frontu. Gdy postawiliśmy urządzenie na biurku, mieliśmy dostęp do wszystkich funkcji dzięki pilotowi zdalnego sterowania. Ramka zasilana jest za pomocą dołączonego zasilacza oraz posiada wbudowany czytnik kart flash zgodnych ze standardem SD/MMC/XD/MS. Niestety wbudowana pamięć jest bardzo niewielka i w praktyce zupełnie nieprzydatna. Oprócz zdjęć można skorzystać z funkcji zegarka, budzika oraz prostego kalendarza. W trakcie pokazu dostępna jest funkcja odtwarzania muzyki w tle, a użytkownik ma wpływ na ustawienia wyświetlania pojedynczego zdjęcia oraz na wybór efektów. W komplecie znajdują się również wymienne fronty ramki ( czarny, srebrny i biały ).

Obraz

Urządzenie BPF-109D posiada dziewięciocalowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 640x234 pikseli. Niestety jakość wyświetlanego obrazu jest daleka od zadowalającej. Nawet dobrej jakości fotografie, które na komputerze wyglądają bardzo dobrze, w ramce są słabej jakości. Jest to spowodowane zbyt niską rozdzielczością do takiej przekątnej ekranu. Ekrany o rozmiarach 8 cali u konkurencyjnych producentów oferują rozdzielczość 800x480 pikseli, a więc sporo więcej.

Dane techniczne:

- Ekran: 9'' TFT LCD ( 16: 9 )
- Rozdzielczość: 640 x 234 pikseli
- Format: MP3/JPEG
- Czytnik kart: SD/MMC/XD/MS
- Interfejs: USB 2.0 ( Full speed )
- Zasilanie: uniwersalny zasilacz ( 100V-240V )
- Wbudowana pamięć: 15 zdjęć
- Rozmiar: 282 x 196 x 38.8 mm
- Waga: 780 g
- Cena: 449 zł

Podsumowanie

Za blisko 500 zł ( doliczyć trzeba koszt zakupu karty pamięci ) naszym zdaniem lepiej byłoby kupić ramkę o mniejszej matrycy, ale wyświetlającą zdjęcia w lepszej jakości. Warto jednak zaznaczyć, że wspomniane wcześniej ramki z rozdzielczością 800x480 kosztują kilkaset złotych więcej. Jest to dylemat dla klienta - zapłacić więcej za lepszą jakość, czy mniej za duży wyświetlacz, ale o słabych parametrach. Jak zwykle decyzję o zakupie pozostawiamy czytelnikom.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)