Radio Maryja ukarane za ukrytą reklamę starterów... znowu

Radio Maryja ukarane za ukrytą reklamę starterów... znowu

Radio Maryja ukarane za ukrytą reklamę starterów... znowu
Źródło zdjęć: © PAP/Jacek Turczyk
13.07.2012 10:09, aktualizacja: 13.07.2012 10:26

Redemptoryści muszą zapłacić KRRiT 20 tys. złotych. Stacja co roku jest karana za emisję ukrytych reklam.

Krajowa Rada przeprowadziła analizę przesłanych do kontroli fragmentów programu wyemitowanego na antenie Radia Maryja w dniach 3 i 4 grudnia 201. r. i uznała, że nadawca po raz kolejny naruszył zapisy ustawy - poinformowano w czwartek na stronie internetowej KRRiT.

W ocenie Krajowej Rady w audycjach Radia Maryja znalazła się reklama m.in. starterów i zdrapek nowo uruchomionej sieci telefonicznej W Naszej Rodzinie oraz ofert SKOK Stefczyka.

KRRiT przypomniała, że to ponowna kara dla Radia Maryja za emisję ukrytych reklam. Poprzednia - w wysokości 4 tys. zł - została nałożona w kwietniu tego roku. Dotyczyła audycji wyemitowanych w maju 201. roku; Rada uznała, że zawierały one ukryte reklamy Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, "Naszego Dziennika" i SKOK.

Zgodnie z prawem nadawanie reklamy ukrytej jest zakazane. Krajowa Rada wzywała Warszawską Prowincję Redemptorystów do zaprzestania tej praktyki kilkakrotnie w latach 2010. 2011 i 2012.

Górna granica kary w tym przypadku mogła wynieść ponad 24. tys. zł. KRRiT zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji może nałożyć na nadawcę karę finansową w wysokości maksymalnie do 50 proc. rocznej opłaty za używanie częstotliwości przeznaczonej do nadawania programu.

Nadawca powinien uiścić karę w ciągu dwóch tygodni na rachunek KRRiT. Przysługuje mu odwołanie do Sądu Okręgowego w Warszawie - Sądu Gospodarczego za pośrednictwem przewodniczącego KRRiT.

Rzecznik Warszawskiej Prowincji Redemptorystów o. Piotr Chyła nie chciał w czwartek komentować tej sprawy. Powiedział PAP, że w najbliższym czasie redemptoryści przedstawią swoje stanowisko.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)