Radeon Sapphire z AGP i obsługą DirectX 10

Radeon Sapphire z AGP i obsługą DirectX 10

Radeon Sapphire z AGP i obsługą DirectX 10
06.06.2007 09:00, aktualizacja: 06.06.2007 14:50

Na targach Computex 2007 firma Sapphire przedstawiła dwie nowe karty graficzne ATI Radeon HD 2600 XT. Pierwsza wyróżnia się tym, że zastosowano w niej interfejs AGP, natomiast w drugiej zredukowano liczbę warstw płytki PCB - efektem tego będzie niższa cena.

Model w wersji AGP dysponuje ( podobnie jak jego odpowiednik PCI-E ) 120 jednostkami "Unified Shaders" ( ujednolicone jednostki PS i VS, mogące pełnić obie te funkcje ). Na pokładzie urządzenia zainstalowano 256 MB pamięci GDDR3 komunikujących się z rdzeniem szyną o szerokości 128 bitów. Sapphire HD 2600 XT AGP obsługuje DirectX 10 i oddaje użytkownikowi do dyspozycji wyjście DVI, VGA i TV-out ( urządzenie wymaga dodatkowego zasilania ). Ponadto karta wyposażona została w UVD ( Unified Video Decoder ), czyli układ przystosowany do dekodowania filmów HD ( z minimalną pomocą CPU ).

Sapphire przedstawiła również tanią wersję modelu ATI Radeon HD 2600 XT PCIe. Aby zredukować koszty, postanowiono zaoszczędzić na liczbie warstw płytki PCB - z typowych ośmiu firma zeszła do czterech. Niestety, w wyniku takiego zabiegu musiano zrezygnować z wewnętrznego złącza CrossFire. Karta oferuje dwa wyjścia DVI i jedno TV-out. Nie wymaga dodatkowego zasilania.

Wedle niepotwierdzonych informacji, nowości zostaną wprowadzone do oferty firmy w przyszłym miesiącu. Więcej na ich temat ( również zdjęcia ) można znaleźć w serwisie DailyTech.com - http://www.dailytech.com/sapphire+prepares+2+more+hd+2600s/article7556.htm

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)