Radeon Sapphire z AGP i obsługą DirectX 10

Radeon Sapphire z AGP i obsługą DirectX 10

06.06.2007 09:00, aktual.: 06.06.2007 14:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na targach Computex 2007 firma Sapphire przedstawiła dwie nowe karty graficzne ATI Radeon HD 2600 XT. Pierwsza wyróżnia się tym, że zastosowano w niej interfejs AGP, natomiast w drugiej zredukowano liczbę warstw płytki PCB - efektem tego będzie niższa cena.

Model w wersji AGP dysponuje ( podobnie jak jego odpowiednik PCI-E ) 120 jednostkami "Unified Shaders" ( ujednolicone jednostki PS i VS, mogące pełnić obie te funkcje ). Na pokładzie urządzenia zainstalowano 256 MB pamięci GDDR3 komunikujących się z rdzeniem szyną o szerokości 128 bitów. Sapphire HD 2600 XT AGP obsługuje DirectX 10 i oddaje użytkownikowi do dyspozycji wyjście DVI, VGA i TV-out ( urządzenie wymaga dodatkowego zasilania ). Ponadto karta wyposażona została w UVD ( Unified Video Decoder ), czyli układ przystosowany do dekodowania filmów HD ( z minimalną pomocą CPU ).

Sapphire przedstawiła również tanią wersję modelu ATI Radeon HD 2600 XT PCIe. Aby zredukować koszty, postanowiono zaoszczędzić na liczbie warstw płytki PCB - z typowych ośmiu firma zeszła do czterech. Niestety, w wyniku takiego zabiegu musiano zrezygnować z wewnętrznego złącza CrossFire. Karta oferuje dwa wyjścia DVI i jedno TV-out. Nie wymaga dodatkowego zasilania.

Wedle niepotwierdzonych informacji, nowości zostaną wprowadzone do oferty firmy w przyszłym miesiącu. Więcej na ich temat ( również zdjęcia ) można znaleźć w serwisie DailyTech.com - http://www.dailytech.com/sapphire+prepares+2+more+hd+2600s/article7556.htm

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)