Radeon RX 5700 w kolejnych odsłonach? Niedługo premiera

Radeon RX 5700 w kolejnych odsłonach? Niedługo premiera

Radeon RX 5700 w kolejnych odsłonach? Niedługo premiera
Źródło zdjęć: © WP.PL
12.07.2019 14:05

Radeon RX 5700 zadebiutował w niedzielę. Nowa karta graficzna od AMD ma być lepsza i tańsza od GeForce RTX 2060 Super. Ma także dorównywać droższym modelom Nvidii. Wywołała burzę w internecie. Jak na razie jest sprzedawana tylko w jednej wersji. Niedługo inni producenci będą mogli wypuścić na rynek jej wersje OEM, OC oraz ze zmienionym chłodzeniem.

Radeon RX 5700 miał swoją światową premierę w niedzielę, 7 lipca. Zadebiutował z jeszcze potężniejszym wariantem Radeon RX 5700 XT. Pisaliśmy o premierze tutaj. Tańszy model ma kosztować ok. 1600 złotych, a droższy o 200 złotych więcej. Obydwa spokojnie mogą dorównać najnowszym kartom Nvidii. W naszych testach, karty pobiły modele RTX 2060 Super, a nawet RTX 2070 Super pomimo znacznie niższej ceny.

Radeon na razie tylko według planów AMD. Kiedy premiera własnych wersji innych producentów?

Radeon RX 5700 ma niedługo zadebiutować także w zupełnie nowych wersjach. Poinformował o tym jeden z szefów AMD Scott Herkelman w subreddicie firmy w portalu Reddit. Znajdziemy jego wypowiedź tutaj. "Customowe wersje serii 5700 pojawią się na rynku około połowy sierpnia" - tak przeczytamy w jego poście. Chodzi o nieco zmienione wersje OEMowe lub fachowo, Add In Board (AIB).

Karty Radeon powstają pod tym względem nieco inaczej, niż te od Nvidii. Producent z zielonym logo od razu pozwala firmom, takim jak MSI, czy ASUS tworzyć własne designy oparte na GeForce’ach. Trafiają na rynek np. z różnymi układami chłodzenia jeszcze w dniu premiery. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku AMD. Radeony trafiają na rynek najpierw w jednej wersji (chociaż sprzedają je różne firmy). Później powstają customowe designy. Dopiero wtedy mogą posiadać inny układ chłodzenia.

Radeon RX 5700 OC? Co znajdziemy w nowych wersjach kart?

Radeon RX 5700 i Radeon RX 5700 XT trafią ponownie na rynek w sierpniu, jednak nie znamy jeszcze dokładnych dat i szczegółów. Wiemy natomiast, że firma ASUS planuje wydanie wtedy kart OC, czyli takich z podkręconymi zegarami. Możemy się spodziewać kart ze wsparciem chłodzenia cieczą, a także wariantów ze zmienionym układem wiatraków w konstrukcji. AMD chce rywalizować z Nvidią, której szef dosyć źle wypowiedział się o rywalu w tym roku.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)