Radar burzowy. Gdzie będą burze - sprawdź online

Radar burzowy. Gdzie będą burze - sprawdź online

Radar burzowy. Gdzie będą burze - sprawdź online
Źródło zdjęć: © East News
08.08.2019 14:41, aktualizacja: 08.08.2019 15:04

Radar burzowy to aktualna mapa burzowa Polski. Dzięki niemu, możemy zorientować się, w którym regionie naszego kraju trwa burza, a do którego zmierza. Zobacz, gdzie będzie dziś burza i jak wygląda prognoza na najbliższe dni.

Radar burzowy jest idealnym narzędziem do sprawdzenia aktualnego stanu pogody w Polsce. Oprócz informacji, w którym regionie naszego kraju jest burza, możemy zapoznać się także z bieżącymi wskaźnikami temperatury, wiatru oraz opadów.

Radar burz: IMGW wydało ostrzeżenia meteorologiczne

Lato to ulubiona pora roku Polaków, ze względu na słoneczną pogodę, ciepłe dni oraz sezon urlopowy. Wraz z wysokimi temperaturami wzrasta jednak ryzyko gwałtownych burz, intensywnych opadów deszczu, a nawet gradobicia. Za pomocą radaru burz, jesteśmy w stanie z odpowiednim wyprzedzeniem wykryć zmiany pogodowe i prawidłowo się do nich przygotować.

7 sierpnia Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla większości województw w kraju. Jednym z regionów, który na silne opady deszczu i burze narażony będzie szczególnie jest Podlasie. To właśnie tam, od północy (8.08) do godziny 13 obowiązywało ostrzeżenie pierwszego stopnia.

W sieci popularność zyskuje aplikacja Monitor Burz. To właśnie dzięki niej będziemy na bieżąco z informacjami o opadach i wyładowaniach elektrycznych.

Radar burzowy. Gdzie śledzić?

Samodzielne monitorowanie zagrożeń, zjawisk atmosferycznych oraz zmian pogodowych to możliwość, po którą sięga coraz większa liczba internautów. W sieci dostępnych jest wiele serwisów, dzięki, którym możemy śledzić mapę burz. Gdzie aktualnie mają miejsce wyładowania atmosferyczne możemy śledzić np. na tej stronie.

Satelitarna mapę burz na żywo można zobaczyć tutaj.

Żeby dowiedzieć się, jak daleko znajdujemy się od burzy, należy policzyć sekundy, od momentu pojawienia się pioruna, aż do grzmotu, który usłyszymy. Każda sekunda to około 340 metrów

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)