Qualcomm wykupił 2400 patentów Hewlett-Packard

Qualcomm wykupił 2400 patentów Hewlett-Packard

Qualcomm wykupił 2400 patentów Hewlett-Packard
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
27.01.2014 14:00

Qualcomm uzupełnia swoje coraz bogatsze portfolio. Amerykańska firma poinformowała media na całym świecie, iż doszła do porozumienia w sprawie przejęcia 2400 patentów firmy Hewlett-Packard.

Zgodnie ze świeżo opublikowanym oświadczeniem firmy, przejęcie objęło przede wszystkim "rozwiązania dotyczące fundamentalnych technologii związanych z funkcjonowaniem systemów dedykowanych urządzeniom mobilnym”. Według krótkiego, publicznego podsumowania transakcji, w pakiecie znalazło się mnóstwo patentów stanowiących własność firm, które w ten czy inny sposób stały się w ostatnich latach częścią imperium HP. Mowa tu m.in. o Palm Inc., IPAQ czy też zajmującej się aktualizacjami typu over-the-air firmie Bitfone. Wydaje się to o tyle istotne, iż w szczególności Palm (podobnie jak choćby Nokia, BlackBerry czy Motorola) –. był właścicielem patentów tworzących podstawę urządzeń, które nazywamy dziś nowoczesnymi smartfonami.

Równo 140. z rozwiązań stanowiących część umowy między obydwiema firmami zostało zastrzeżonych na terytorium Stanów Zjednoczonych. Niestety, zarówno HP, jak i Qualcomm postanowiły nie ujawniać pozostałych detali transakcji.

Polecamy w serwisie Giznet.pl: Obama zapowiedział reformę NSA

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)