PZU oferuje bony do Biedronki za wyciek poufnych danych

PZU oferuje bony do Biedronki za wyciek poufnych danych
Źródło zdjęć: © East News | Piot Kamionka/REPORTER
Karolina Modzelewska

19.11.2019 10:35, aktual.: 19.11.2019 10:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

PZU ujawniło adresy e-mail kilkuset klientów. W ramach rekompensaty proponuje im… bony na zakupy w sieci sklepów Biedronki. Ich wartość nie zachwyca, ale najważniejsze, że firma dostrzega swój błąd i potrafi powiedzieć przepraszam.

Adresy e-mail wyciekły, ponieważ PZU zapomniało o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Maile nie zostały wysłane w kopiach ukrytych, czyli w tzw. BCC. Dlatego tez, każdy z adresatów mógł zobaczyć wszystkie osoby, do których skierowano wiadomość.

PZU szybko zauważyło swój błąd

Firma zorientowała się, że popełniła ogromny błąd i złamała obowiązujące zasady bezpieczeństwa. W reakcji na swoją pomyłkę PZU postanowiło wysłać kolejnego maila.

"Szanowni Państwo,
w wyniku ludzkiej pomyłki wiadomość o Pani/Pana przystąpieniu do Klubu została wysłana do wielu jawnych adresatów. Serdecznie przepraszamy za zaistniałą sytuację. W ramach przeprosin przekazujemy Pani/Panu dodatkowy benefit w postaci bonu do sklepów Biedronka w wysokości 15 zł. Dochowamy najwyższych starań, by taka sytuacja nigdy więcej nie miała miejsca".

Z jego treści wynika, że PZU zaproponowało poszkodowanym rekompensatę w postaci bonów do sklepów Biedronka w wysokości 15 zł. Nie jest to duża kwota, ale lepsze to niż nic. Zwłaszcza że wiele firm nie potrafi powiedzieć nawet przepraszam.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)