Putin podjął decyzję ws. Afganistanu. Zaapelował do sił bezpieczeństwa

Putin podjął decyzję ws. Afganistanu. Zaapelował do sił bezpieczeństwa

Putin podjął decyzję ws. Afganistanu. Zaapelował do sił bezpieczeństwa
Źródło zdjęć: © Getty Images | Konstantin Zavrazhin
Adam Gaafar
25.08.2021 15:04

W związku z sytuacją w Afganistanie Władimir Putin polecił zintensyfikować działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej – donosi agencja prasowa RIA Novosti. Podczas swojego przemówienia prezydent Rosji poświęcił wiele miejsca kwestii walki z terroryzmem.

– Rosja jest praktycznie jedynym krajem, który był w stanie pokonać wielkie grupy terrorystyczne, zlikwidować bandyckie podziemie. Wielkie podziękowania dla tych, którzy to zrobili, często za cenę własnego życia – mówił Putin podczas spotkania partii Jedna Rosja, które odbyło się we wtorek 24 sierpnia. Dodał, że Związek Radziecki miał własne doświadczenia z pobytu w Afganistanie oraz że Rosja jest w stanie zapewnić obywatelom bezpieczeństwo i ochronę przed terroryzmem.

Apel Putina

Przypomniał, że w przeszłości udało się pokonać terrorystów działających na terenie Kaukazu. – Gdybyśmy ich nie pokonali, nie dalibyśmy im spójnej odmowy, gdyby mieszkańcy Dagestanu, Czeczenii i innych republik nie podjęli walki z tym złem, okropności, które mają miejsce w Afganistanie, byłyby kontynuowane na naszej ziemi – powiedział Putin, cytowany przez RIA Novosti. Należy nadmienić, że od 2003 r. talibowie są uznawani przez Rosję za grupę terrorystyczną.

Podczas swojego przemówienia Putin zaznaczył, że walka z terroryzmem wymaga skoordynowanego działania wszystkich resortów. – Proszę rząd, MSZ, siły bezpieczeństwa i parlamentarzystów o wzmocnienie prac we wszystkich kluczowych obszarach, które zapewnią bezpieczeństwo krajowi i obywatelom – powiedział.

Podkreślił przy tym, że Rosja bacznie przygląda się sytuacji w Afganistanie, ale "nie pozwoli, by jej siły zbrojne zostały wciągnięte w konflikt w tym kraju". – Były Związek Radziecki ma w tym kraju swoje własne doświadczenia. Wyciągnęliśmy z tego lekcję – powiedział Putin.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie